Filtrele


Kategoriler
Marka Filtrele
Yayınevi Filtrele
Yazar Filtrele
Fiyat Filtrele
Yılmaz Özdil

Yılmaz Özdil

Yılmaz Özdil 1965 yılında İzmir’de dünyaya geldi. 
Lise ve üniversite eğitimini İzmir’de tamamlayan Yılmaz Özdil, Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik bölümünden mezun oldu. 
Gazetecilik mesleğine Yeni Asır’da muhabirlik yaparak başlayan Yılmaz Özdil, 1994 yılında Milliyet gazetesinde Yazı İşleri Müdürü oldu. 1995 yılında Sabah gazetesine geçti. Fatih Çekirge’nin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı Star gazetesinin kuruluşunda yer aldı. 
Star gazetesinden ayrıldıktan sonra tekrar Sabah gazetesinde çalıştı. Bu dönemde ATV Genel Yayın Yönetmenliği görevini de üstlendi. 
2008 yılında Uğur Dündar'ın sunduğu Star Ana Haber bülteninin yayın yönetmenliğini yapmaya başlayan Özdil, bir süre Hürriyet gazetesinin üçüncü sayfasında yazılarını yayınladı. Hürriyet gazetesinden istifa ettikten sonra bir dönem yazmaya ara verdi. 2014 yılından beri Sözcü gazetesinde yazıları yayınlanmaktadır. 
Yılmaz Özdil gazetecilik ve köşe yazarlığı dışında yayınladığı kitaplarla da çok ses getirmiştir. Muhalif kimliğini kitaplarında da sürdüren yazar, hem toplumsal konulara hem de siyasi gündeme değinen eserler yayınlamıştır.
Adam, Sen Kimsin, Kadın, İsim Şehir Hayvan, Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda, Beraber Yürüttük Biz Bu Yollarda, İsim Şehir Artist, Mustafa Kemal Yazarın başlıca kitaplarıdır.
Yılmaz Özdil’in, Milli Mücadele yıllarını anlattığı son kitabı Son Cüret Ekim 2020’de yayınlanmıştır.

Liste

Sonuç Bulunamadı!

Farklı kriterler ile tekrar arama yapabilir ya da bir sorun olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın