Filtrele


Kategoriler
Marka Filtrele
Yayınevi Filtrele
Yazar Filtrele
Fiyat Filtrele
Sarah Jio

Sarah Jio

Sarah Jio

Birçok romanıyla New York Times çoksatanlar listesinde yer alan ve Türkiye’de en çok okunan yazarlardan biri olan Sarah Jio 18 Şubat 1978 tarihinde Washington ABD’de dünyaya geldi ve çocukluğunu da burada geçirdi. Sarah Jio Western Washington Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Evli ve üç çocuk annesi olan Sarah Jio şuanda Seattle’da yaşamaktadır. Glamour dergisinin başyazarlarından biri olan Sarah Jio’nun birçok dergi ve gazetede de yazıları yayımlanmıştır.

Sarah Jio’nun ilk kitabı olan Mart Menekşeleri 1 Ekim 2012 yılında yayımlandı ve kısa sürede büyük bir başarı elde etti. Yayımlanmasından hemen sonra birçok dile çevrilen Mart Menekşeleri aynı yıl Library Journal’ın “Yılın En İyi Kitabı” ödülüne sahip oldu.

Sarah Jio’nun ikinci kitabı olan Yağmur Sonrası 18 Nisan 2013 yılında yayımlanmıştır. Jio, bu kitabıyla da çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır. Türkiye’de daha çok tanınmasını sağlayan Böğürtlen Kışı adlı romanını da aynı yıl 1 Kasım tarihinde sevenleriyle buluşturmuştur.

Sarah Jio’nun dördüncü kitabı olan Son Kamelya 2014 yılında yayımlanmıştır. Aynı yıl, çoksatan kitaplarından biri olan Gündüzsefası’nı okurlarının beğenisine sunmuştur. Sarah Jio bu kitabında, kendi yaşadığı Seattle şehrine gelip yüzen evlerde kalan birinin hikâyesini anlatmaktadır. Sarah Jio bu kitabını yüzen evlere gittiğinde yazdığını açıklamıştır.

Sarah Jio’nun en çok okunan kitaplarından biri olan Elveda Haziran 2015 yılında yayımlanmıştır.

Sarah Jio’nun Agapi adlı romanı ise diğer kitaplarından farklı olarak sadece şimdiki zamanda geçmektedir.

Türkiye’de büyük bir hayran kitlesi olan Sarah Jio’nun Yeşil Deniz Kabuğu adlı kitabının tanıtımı Türk okurlarına özel ilk kez Türkiye’de yapılmıştır.

Sarah Jio Türk okurlarının büyük ilgisi üzerine 2016 yılında okurlarıyla buluşturduğu Kelebek Adası isimli romanını da önce Türkiye’de yayımlatmıştır.

Farklı kadınların hikâyelerini anlattığı Yitik Kalpler İstasyonu ise Sarah Jio’nun tek öykü kitabıdır. 

Sarah Jio’nun en yeni kitabı olan Londra’dan Sevgilerle Epsilon Yayınevi tarafından yayımlanmıştır. Londra’dan Sevgilerle, zorlu bir boşanma sürecini atlatmaya çalışan, annesinin öldüğünü ve kendisine İngiltere’de bir kitabevini miras bıraktığını öğrenen Valentina’nın umut dolu hikâyesini anlatmaktadır.

Sarah Jio’nun tüm kitapları

Mart Menekşeleri

Yağmur Sonrası

Böğürtlen Kışı

Son Kamelya

Gündüzsefası

Agapi: Ölümsüz Aşk

Elveda Haziran

Yeşil Deniz Kabuğu

Yitik Kalpler İstasyonu

Kelebek Adası

Sahildeki Kulübe

Paris’ten Çiçeklerle

Londra’dan Sevgilerle

Liste

Sonuç Bulunamadı!

Farklı kriterler ile tekrar arama yapabilir ya da bir sorun olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın