Filtrele


Kategoriler
Marka Filtrele
Yayınevi Filtrele
Yazar Filtrele
Fiyat Filtrele
İhsan Oktay Anar

İhsan Oktay Anar

Türk edebiyatının en sevilen isimlerinden biri olan İhsan Oktay Anar 1960 yılında Yozgat’ta dünyaya geldi. 
Ailesinin durumu gereği lise yıllarına kadar eğitimini İstanbul’da tamamlayan İhsan Oktay Anar, lise eğitimine ailesinin taşınması ile birlikte İzmir’de devam etmiştir. Karşıyaka Lisesi’nden atıldıktan sonra eğitimini akşam okulunda tamamladı.
Ege Üniversitesi’nde Felsefe eğitimi alan İhsan Oktay Anar, mezun olduktan sonra aynı üniversitede yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. Ege Üniversitesinde Felsefe hocalığı yaparak meslek hayatına devam etmektedir. 
Felsefe kariyerine devam ederken bir yandan da roman yazmaya başlayan İhsan Oktay Anar, 1991 yılında Tamu adlı kitabını yazmış ancak 4 yıl kadar bir süre bu romanı yayınlatamamıştır. Daha sonra da bu kitabı yayınlamaktan vazgeçmiştir.
İhsan Oktay Anar, ilk kitabı Puslu Kıtalar Atlası’nı 1995 yılında yayımladı.  Kısa zamanda büyük ilgi gören bu roman yazarın geniş kitlelerce tanınmasını sağladı. Kitap 2015 yılında İlban Ertem tarafından çizilen çizgi-roman olarak da basıldı. Puslu Kıtalar Atlası, 20’den fazla dile çevrilerek uluslararası bir başarı da elde etti. 
İhsan Oktay Anar kitaplarında tarihi motifleri ve Osmanlı İmparatorluğu hakkında efsaneleri yoğun bir şekilde kullanmıştır. Fantastik bir örgüye sahip romanlarında masalsı bir anlatım vardır. Yarattığı karakterler okuyucular tarafından benimsenmiş ve oldukça popüler olmuştur. Bunun yanı sıra halk edebiyatına göndermeler de kitaplarında yoğun bir şekilde kullanılmıştır. Yazarın eserlerinde yaygın bir şekilde “Uzun İhsan” adında bir karakter yer alır ki bu da yazarın kendisidir.
İhsan Oktay Anar Kitapları:
İhsan Oktay Anar - Puslu Kıtalar Atlası
İhsan Oktay Anar - Kitab-ül Hiyel
İhsan Oktay Anar – Amat
İhsan Oktay Anar – Suskunlar
İhsan Oktay Anar - Yedinci Gün
İhsan Oktay Anar - Galiz Kahraman
İhsan Oktay Anar sözleri ve alıntıları
“Gerçek olan biri beni düşlüyor. O gerçek, ben ise bir düş oluyorum.” Puslu Kıtalar Atlası
“Düşünüyorum ama sadece ben var değilim sizler varsınız. Sizler benim zihnimdeki düşüncelerden ibaretsiniz. “ Puslu Kıtalar Atlası
"Kin şeytanın kahkahasıdır." Suskunlar

Liste

Sonuç Bulunamadı!

Farklı kriterler ile tekrar arama yapabilir ya da bir sorun olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın