Filtrele


Kategoriler
Marka Filtrele
Yayınevi Filtrele
Yazar Filtrele
Fiyat Filtrele
Gülseren Budayıcıoğlu

Gülseren Budayıcıoğlu

1947 yılında Ankara’da dünyaya gelen Budayıcıoğlu, 1966 yılında Ankara Tıp Fakültesinde öğrenime başladı. Üniversite döneminde iken TRT Ankara Radyosuna giren Budayıcıoğlu kadrolu olarak spikerlik görevi yapmaya başladı. Üniversiteden mezun olduktan sonra ise serbest hekimlik vazifelerinde bulundu. Mesleğinde oldukça başarılı olan Budayıcıoğlu’nun kalemi oldukça başarılıydı mesleği ile beraber aynı zamanda amatör olarak bir şeyler de yazıyordu.
Ankara TRT Radyosunda 5 yıl boyunca Türk müziği programı sunan Gülseren Budayıcıoğlu, mesleğinde uzmanlık kazanmak için Hacettepe Üniversitesi psikiyatri bölümüne giriş yaptı. Asistan olarak girdiği bu üniversitede 1982 yılına kadar öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1982 yılında Budayıcıoğlu bir tercih yapmak zorunda kaldı. Doçent olmak üzereyken ya akademisyen olarak çalışmaya devam edecekti ya da doktorluk mesleği idi. Budayıcıoğlu, doktorluktan yana tercihini yaparak mesleğine devam etti.
Gülseren Budayıcıoğlu tam olarak 23 yıl serbest hekim olarak çalıştı. 2005 yılında ise en büyük hayalini gerçekleştirmek için kollarını sıvadı. Ankara Türkiye’nin ilk ve tek psikiyatri merkezini açmış, her kesimden insana yardımcı olmayı kendisine amaç edinmiştir. 2005 yılında kendi tıp merkezinde hastalar ile yaptıkları görüşmeleri yine hastalarından izin alarak kitap haline getirdi. Madalyonun İçi kitabı, yayınladığı dönemde oldukça ses getirmeyi başarmıştı.
Edebiyata büyük merak salan Gülseren Budayıcıoğlu 2008 yılında ikinci kitabını piyasaya sürmüştür. Günahın Üç Rengi, Hayata Dön, Kral Kaybederse gibi eserler yazan Gülseren Budayıcıoğlu, popülerliğe elbette Camdaki Kız romanı ile ulaşmıştır. TV8 de dizi proje haline getirilen kitap, Gülseren Budayıcıoğlu’nun büyük bir üne sahip olmasını sağlamıştır.

Liste

Sonuç Bulunamadı!

Farklı kriterler ile tekrar arama yapabilir ya da bir sorun olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın