Filtrele


Kategoriler
Marka Filtrele
Yayınevi Filtrele
Yazar Filtrele
Fiyat Filtrele
Büşra Yılmaz

Büşra Yılmaz

Büşra Yılmaz

Büşra Yılmaz  22 Haziran 1994 tarihinde Tokat’ta doğdu. Düzce Üniversitesinde Sosyal Hizmetler okudu.

Üniversite eğitiminden sonra 2017 yılında İstanbul'a taşınan Büşra Yılmaz, bir kız kardeşe ve Uncookies olarak adlandırılan bir okur grubuna sahip.

 Küçük yaştan beri yazmaya ilgisi olan Büşra Yılmaz, hikâye ve şiir paylaşımları yapılan Wattpad isimli okuyucu-yazar topluluğu uygulamasında yazmaya başladı.

Genç yaşta yazama serüvenine atılan Büşra Yılmaz, ilk kitabı 4N1K’yı internet üzerinden okuyucularıyla paylaştı. Okurlardan gelen yoğun ilgi üzerine, Epsilon Yayınevi ile anlaştı. Kitap piyasaya çıktığında büyük ilgi gördü ve “Çok satanlar” listesine ilk sıradan girdi. Yayınlandığı ilk haftada 100 bin adedin üzerinde satışa ulaştı.

Büşra Yılmaz kitap çıktıktan sonra düzenlenen imza günlerinde büyük bir okuyucu ilgisiyle karşılaştı.

4N1K ve 4N1K-2: On İkiden Sonra kitapları sırasıyla sinemaya uyarlandı. Sinema filmlerinin ardından FOX TV’de 4N1K İlk Aşk adıyla dizi olarak uyarlandı. İlk sezonun ardından dizi internet üzerinden 4N1K Yeni Başlangıçlar olarak devam etti.

Büşra Yılmaz 4N1K serisinin ardından Ölüme Fısıldayan Adam (Ağustos 2016) ve devam kitabı Kibrit Çöpü Mezarlığı (Eylül 2019) kitaplarını okurlarıyla buluşturdu.

Büşra Yılmaz son kitabı Aşkın –De Hali’ni Mart 2022’de sevenlerinin beğenisine sundu.

Ayrıca yazar 2016 yılında Elele Avon Kadın Ödülleri’nde “Yılın Yazarı” ödülünü aldı.

Büşra Yılmaz kitaplarından alıntılar:

"Güzellik güzellik diye başımın etini yiyenler aptaldı. Aslında güzel ve çirkin diye kavramlar yoktu. Hepsi sadece... Algıdan ibaretti. Belki bir açı, belki güneşin vuruşu, belki kültür, belki moda." 4N1KBüşra Yılmaz

“Bazen, iç sesimi başka biri seslendiriyormuş hissine kapılıyordum.” 4N1K 2: On İkiden SonraBüşra Yılmaz

"Saçlarımın uçları, geçmişimin uçurtmasına düğümlüydü. Ben de geçmişimi makastan geçirdim." Ölüme Fısıldayan AdamBüşra Yılmaz

“Acıya alışık olması, acımadığı anlamına gelmez. Sadece acısını belli etmemeyi iyi bildiği anlamına gelir.” Kibrit Çöpü MezarlığıBüşra Yılmaz

Liste

Sonuç Bulunamadı!

Farklı kriterler ile tekrar arama yapabilir ya da bir sorun olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın