Orada Bir Köy / Gopalpur - Hindistan

Orada Bir Köy / Gopalpur - Hindistan

Yazar
Çevirmen
: Zeycan SARIHACIOĞLU
Yayın Evi
Çıkış Tarihi
: Haziran 2004
Sayfa Sayısı
: 221
Kapak Tipi
: Karton Kapak
Boyutları
: 135x195
Barkod
: 9789753315906
Daha Fazla Bilgi İçin
Satış Dışı
7,20 TL 12,00 TL-%40
Sepete Ekle
Epsilon Yayınevi, Toplumlar ve İnsanlar Dizisinde dünyanın çeşitli halklarını, onların geleneklerini, günlük yaşantılarını, kısacası kültürlerini tanıtmayı sürdürüyor. Bu kez, Hindistan'ın güneyinde bir köye götürüyor okurları.
Gopalpur bölgesindeki değişik köylerden gelen genç erkekler arasında yapılan güreş karşılaşmaları, bu köyler arasındaki toplumsal ve ekonomik ilişkilerin yumuşamasına nasıl katkıda bulunur? Neden kız kardeşin kızı ya da çapraz kuzen eş olarak seçilir? Tuzcular hiç tuz üretmezken, tuzcu kastı hangi amaca hizmet edebilir? Yalın, tekdüze bir yaşantı süren halk, yaşamı neden değişen, korkutan bir karmaşa olarak değerlendirilir? Bunlar, bu olgu incelemesinde yanıtı verilmiş ve incelemenin okunmasını büyüleyici kılan birçok sorudan birkaçıdır. İlk bakışta yalnızca yoksulluk göze çarpar. Ancak bu yoksulluğun içinde çok zengin bir yaşantı gizlidir.
Değerli insanbilimci Alan Beals, yoksulluğun örtüsünü kaldırarak bu zengin yaşantıyı renkli bir tablo halinde önümüze sermekte, değişimden yana olanlarla değişime karşı olan güçler konusunda farklı bir anlayış kazanmamızı sağlamaktadır.

BU ÜRÜN HAKKINDA AÇIKLAMA YA DA TEKNİK BİLGİ BULUNMAMAKTADIR


YORUMLAR

BU ÜRÜN HAKKINDA HERHANGİ BİR YORUM BULUNMAMAKTADIR

Yorumlar

YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR