Zümrüdüanka

Zümrüdüanka

Yorum Ekle

%35

6,02 TL 9,26 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Edebiyat > Türk Edebiyatı
Yayınevi İkinci Adam Yayınları
Yazar Gökhan Çözeli
Barkod 9786051281384
- +
Baskısı yok

Zümrüdüanka

"Bir gece "o" olmasını düşleyerek herhangi bir bedene sarıldığınızda; sıcaklığı, kokusu, nefesi bir yabancıdır oysa. Ve sarılmışken, "o" olmasını düşlerken, gözlerinizden birer damla yaş süzülür, anlatamazsınız hiç kimseye."

"Uzun yolculuklara savurdum kendimi. Fakat kalbimi duyamayacağım kadar senden uzak bir yer bulamadım."

"Beyoğlu'nda soğuk, sıcak gelir insana. Ay ışığının yerini almıştır sevdalıları avutan parıltılar. Kalabalığa inat herkes daha çok yalnızdır burada ve hissetmemek için kimsesizliği, asla boşaltılmaz sokaklar."

"Hadi git artık. Git. Git ne olur. O güneşin doğuşundaki sırrı saklayan gözlerinin ışıltılarını dokundurmadan, yangınlarına hasret gözlerime, hiç bakmadan git..."

"Soğuktur gece, kaskatıdır. Asil asil yağan kar kirlerini örterken insanlığın, alev alev bedenlerin yangınlarıyla gecenin karanlığı, parçalandığı keskin kristallerle kalplerde kesik kesik yaradır. Acıdıkça içten içe daha sıkı sarar ve dudaklarını dişlerinin arasına sıkıştırıp öperken nefesinden içtiği ruhudur aslında bu dansta. Yanardağ gibi titreyen bedenler, dokunuşları hançerleşmiş eller ve karın soğuğuna karışan gecenin teri... Müzik susar; kar durur, zaman durur. Ruhlar ölümsüzlükte erişirken birbirlerine, kutsanırlar gecenin beyaz tülü altında bir daha ve bir daha..."

"Islaktı aşk. Koyu kırmızıydı. Kalbinden gelip usulca süzülüyordu bileklerinden; içinde barındırdığı bütün saklı ve henüz dokundurtulmamış hayalleri ve gerçekleriyle."

"Bir yerlerde rüyalarındaki oyunlarından sökülüp, büyüklerin dünyasına itiliyordu çocuklar. Oysa masumdu doğduğunda aşk. Geri dönmeyen çocukluk gibiydi. O yüzden öyle kalamadı. Başkalaştı. Kirletildi büyüdükçe."

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 74
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Gökhan Çözeli Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın