Yüce Kur’an’ın İnsanlığa Mesajı

Yüce Kur’an’ın İnsanlığa Mesajı

Yorum Ekle

%37

20,42 TL 32,41 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori İslam > Kuran ve Kuran Üzerine
Yayınevi Siyer Yayınları
Yazar Osman Zeki Soyyiğit
Barkod 9786054620104
- +
Baskısı yok

Yüce Kur’an’ın İnsanlığa Mesajı

Siyer yayınları önemli bir eseri yayınlamanın sevinci içerisinde. Allah'ın kelamı olan Kur'an'ı anlamak, anlamak için gayret göstermek her mü'minin en önemli vazifesidir. son vahyin ilk muhatapları Arap ve onlara kendi içlerinden gönderilen son peygamberin de adetullah üzere Arap olmasından ötürü ayrıca Arap dilinin mesajı iletme konusunda imkanların fazla olduğu için Kur'an Arapça nazil oldu. hal böyle olunca farklı milletler Kur'an'ı anlamak için kendi dillerinetercümeler yapmaya başladılar. türkçemizdede sayısını bilemediğimiz kadar türkçe meal çalışmaları yapılmıştır. bu kadar meal varken yeni bir meal yapmanın ne anlamı var? sorusu gündeme gelebilir. Dr. Osman Zeki Soyyiğit Hocamızın on iki sene üzerinde titizlikle çalıştığı bu mealin bir çok farklı yönü var ama bunlardan en önemli iki özelliği şudur:
1-) Hocamızın arapçaya olan derin vukufiyeti ile en ince ayrıntısına kadar kelimeler üzerinde çalışıp, türkçeye çevirmesi. bazan çeviri dilini bozma pahasına,anlama sadık kalması
2-) hocamız ön yargılardan uzak, aklında var olan bir düşünceye delil olması için zorlama anlamlandırmalara girmeden, neyse o şeklinde mealledirmesidir.
bu iki temel özellik hocamızın bu çalışmasını gerçekten farklı kılmaktadır. daha bir çok özelliği meali okurken sizlerde şahit olacaksınız.

Dil Türkçe
Dil Arapça
Kâğıt Cinsi Şamua
Cilt Tipi Ciltli
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Haziran-2012
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 606
Ölçü 16,5x24 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Osman Zeki Soyyiğit Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın