Yoga 1. Kitap - Surya’dan Patanjali’ye

Yoga 1. Kitap - Surya’dan Patanjali’ye

Yorum Ekle

31,50 TL

150 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Sağlık > Yoga -Meditasyon
Yayınevi Paloma Yayınevi
Yazar Bora Ercan
Barkod 9786058481282
Tedarik Süresi 5 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Yoga 1. Kitap - Surya’dan Patanjali’ye

Yogayı diğer felsefelerden ayrıcalıklı kılan, köklerinin çok eski görsel ve yazınsal kaynaklarda olmasıdır. Bu kaynaklar, Vedalar gibi Hint-Avrupa dillerinin ilk metinleridir. Binlerce sayfayı bulan bu eserler Türkçeye tam olarak hiç çevrilmedi. Bora Ercan, Surya’dan Patantali’ye Yoga adlı kitabında bir yandan bu eserlerin önemini, ortaya çıktıkları dönemin sosyal koşullarını önplanda tutarak Marksist tarih anlayışıyla çözümlerken, diğer yandan da adı geçen eserlerden örnek çeviriler vererek yorumlarda bulunuyor. Yoganın, klasik bir benzetmeyle, buzdağının görünmeyen bölümlerine ışık tutmayı amaçlayan kitapta Yoga Tattva Upanishad gibi yoga için çok önemli bir metin tam çeviri olarak yer alıyor. Yazar, yöntem olarak ayrıntılara girerek Annales Tarih Okulu’nun felsefi yaklaşımıyla bugünden mitolojiye yogayı derinlemesine inceliyor.

Ülkemizde sadece popüler bir moda gibi algılanmaya başlanan yogayı gerçek anlamıyla anlamak isteyenler için bir kitap. Tümü üç ciltte tamamlanacak olan eserin ilk cildi.....

Surya’dan Patanjali’ye Yoga 1, yoganın ayrıntılı felsefesi ve derin tarihi hakkında Türkçe yazılmış tek kitaptır. Kitap, ‘Yoga Üçlemesinin’ ikinci kitabı olan Buda’dan Hatha Yoga’ya Yoga 2 ile birlikte bir bütünlük oluşturur. Bora Ercan bu kitapta yoganın ortaya çıkış ve şekilleniş koşullarını temel kaynakların ışığında incelerken günümüzde yoganın neden bu denli yaygınlaştığının da yanıtını arıyor. Yoganın, klasik bir benzetmeyle, buzdağının görünmeyen bölümlerine ışık tutmayı amaçlayan kitapta Yoga Tattva Upanishad gibi yoga için çok önemli bir metin tam çeviri olarak yer alıyor. Yazar, yöntem olarak ayrıntılara girerek Annales Tarih Okulu’nun felsefi yaklaşımıyla bugünden mitolojiye, yogayı derinlemesine inceliyor. Kitap, felsefeye ve tarihe çok yönlü yaklaşımıyla sadece yoga değil düşünce tarihiyle ilgilenenler için de temel bir başvuru kaynağıdır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Sayfa Sayısı 188
Yayın Tarihi Şubat-2022
Baskı Sayısı 7. Baskı
Ölçü 15x23,5 cm
Editör Hande Öğüt
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Bora Ercan Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >