Yerüstü Hazinelerimiz

Yerüstü Hazinelerimiz

Yorum Ekle

%33

16,75 TL 25,00 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori İnsan ve Toplum > Diğer
Yayınevi TÜZDEV Yayınları
Yazar Kemal Tekden
Barkod 9786058287709
Tedarik Süresi 5 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Yerüstü Hazinelerimiz

"Yerüstü Hazinelerini değerlendiremeyen toplumlar, yeraltı zenginliklerini kullanamazlar." Herkesin kabul ettiği bir gerçektir ki; dünya tarihi boyunca bazı insanlar üstün vasıflara sahip, diğerlerine göre daha zeki ve yetenekli görülmüşlerdir. Bunlar arasında, farklı alanlarda toplumlara öncülük yapmış büyük şahsiyetler görüyoruz. Tarihleri bu kişiler yazıyor âdeta. Bunlar, bilimde, teknolojide, siyasette, müzikte, fikirde, dinde, sanatta ve mimarî gibi çok farklı alanlarda kendilerini göstermişlerdir.

Sokrat, Konfüçyüs, İbni Sina, îbni Haldun, Harezmî, Mimar Sinan, Edison, Einstein gibi tarihi zirve şahsiyetler halen günümüzde bile etkilerini sürdürmektedirler. Bu dâhiler dışındaki insanların çok büyük çoğunluğunun ise esamesi okunmamaktadır. Böyle bir değerlendirmeyle bu şahsiyetlerin çok özel kişiler olduklarını ve toplumların beşerî sermayesi açısından önemlerini anlıyoruz. Bütün milletler bu öncü şahsiyetleri ortaya çıkarıp, en iyi şekilde yetiştirmek isterler. O halde bu büyük şahsiyetlerin yetişmesi için neler yapmalıyız, her şeyden evvel onları nasıl tespit edebiliriz?

Toplumlar için varlıkları bu kadar önemli olmakla birlikte üstün ve özel yetenekli çocuklarımızı tanımadığımız için çok şey kaybettiğimizi biliyoruz. Onların farkına varmanın ve onları tanımanın bir ülkenin kalkınmışlık seviyesiyle ne derece ilgili olduğunu açıkça söyleyebiliriz Bu yüzden bu özel çocukları yeterince değerlendirmeden çağlar aşan bir millet olamayacağımızın da farkındayız. Gelin şimdi bu çocukları biraz daha yakından tanımaya çalışalım.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi Mart-2017
Baskı Sayısı 4. Baskı
Sayfa Sayısı 214
Ölçü 14x21 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Kemal Tekden Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın