Yeri Göğü Türk Karadeniz

Yeri Göğü Türk Karadeniz

Yorum Ekle

%17

15,37 TL 18,52 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Tarih > Araştırma - İnceleme
Yayınevi Burtay Yayınevi
Yazar Miraç Demirbaş
Barkod 9786058282803
Tedarik Süresi 10 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Yeri Göğü Türk Karadeniz

Yeri Göğü Türk Karadeniz Elinizdeki Bu Kitap, Aşağıdaki Soruların Cevaplarını Tarih Ve Siyaset Biliminin Işığı Altında Sorgulayarak Cevaplandırmaktadır.

Büyük Atatürk’ün “Türk Tarih Tezi’nde yan çizmek ve Avrupa Birliği / Gümrük birliği direktifleriyle ülke yönetmek politikaları nelere mal olmuştur ?

1983 sonrasındaki bazı devlet ve siyaset adamlarının kendilerini Türk saymamalarının etnik ve bilimsel bir dayanağı var mıdır ? R. Tayyip Erdoğan’ın Türk olmadığı iddiasına “Tarih” biliminin cevabı nedir ?

Gürcistan ve Ermenistan devletleri ve aydınlarının milli tarihmerini dayandırdıkları “Bağratlılar” (bagrationi, Pagratuni, Arşakuni) devleti ve hanedanı Gürcü mü, Ermeni mi, Yoksa Türk müdür ?

Gürcistan’ın iddia ettiği gibi Sarp-Trabzon arası eski Gürcistan toprağı mıdır yoksa Gürcistan mı Türk toprağıdır? Kadim Türk yurtları Acara, Gurya, Kolha, İberya ve Ahıska yöreleri nasıl “Kartvelya”ya dönüştürülmüştür?

Doğu Karadeniz’de Laz, Hemşinli ve Gürcü adlarıyla anılan topluluklar Türk’ten ayrı milletler veya Türk’ten farklı etnik gruplar mıdır? “Som Türk” bir halk nasıl dönüştürülmektedir? Türkiye’nin dış düşmanları ile onların yerli piyonları tarafından doğu Karadeniz Türk halkı hedef alınarak internet üzerinden estirilen bölücü etnik yalan fırtınasına karşı yapılan her hangi bir yasal işlem ve mücadele var mıdır?

Roma ordularını Anadoludan söküp atan ve Türk dünyasında ilk defa ay yıldızlı bayrak kullanmış olan Türk devleti nerede kurulmuştur ?

Moskova ve Kars andlaşmalarına göre Türkiye’nin garantör’lüğü altında bulunan batum ve acaristan’da olan bitenler karşısında Türkiye’nin yaklaşımı nasıldır ve nasıl olmalıdır?

Hopa/Sarp sınır kapısı ile İstanbul Boğazı arasındaki halkın etnik yapısı nasıl ve hangi çağlarda oluşmuştur ve bu etnik yapının bileşenleri olan Türk boylarının il, ilçe ve köylere göre dağılımı nasıldır ? Bu gölgede Türkler haricinde her hangi bir başka millet var mıdır?

Her biri yapay millet imalathaneleri olan Bizans, Rum, Egrisi (Lazika), İber (kartli) ve Ani (ermeni) kiliselerinin din ile asimilasyon marifetiyle icad ettiği sun’i milletlerin Türkiye ve Türk dünyasına açtığı badireler nelerdir. Milletçe gelinen bu noktadar iktidarı ve muhalefetiyle Türk siyaset topluluğunun milli ve Anayasal birinci vazifesi nedir?

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri Ankara
Yayın Tarihi Ocak-2017
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 324
Ölçü 13,5x21 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Miraç Demirbaş Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın