Yeniden Diriliş

Yeniden Diriliş

Yorum Ekle

%35

6,02 TL 9,26 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Edebiyat > Deneme
Yayınevi İkinci Adam Yayınları
Yazar Zeynep Polat
Barkod 9786051281865
- +
Baskısı yok

Yeniden Diriliş

Günümüzde ailelerin ve toplumun en büyük problemlerinden bir tanesi de "Gençlik" problemidir hiç şüphesiz. Her türlü hâl ve hareketleri işlemeye müsait bir yapıda olan gençler; birçok art niyetli insanların hedef odağı hâlindedir. Ve hedefe yönelik kitlelerinde yine gençlerden oluşmaktadır. Alkolden uyuşturucuya, inkârcılıktan ideolojiye, anarşiden ahlaki çöküntüye ve daha birçok akımın içine çekilmektedir.

Başıboş bir hayat anlayışı içerisinde olan bir takım gençlerin, önlemi alınmadığı takdirde; kurulan bu tuzaklara kolayca düşmesi muhtemeldir. Eğitimin ilk temelinin ailede atıldığı gerçektir. Bu noktada toplumun bilhassa ailelerin, çocuklarını yetiştirirken ne denli bir dikkat ve ihtiyatla yetiştirmesi gerektiğini altını çizerek söylemek istiyoruz.

İşte bu küçük kitap, ailelerin bilinçsizce çocuklarına uyguladıkları şiddet ve bilhassa onların üzerinde bırakılan olumsuz davranışlara sebep veren doğru olmayan bir takım hâl ve hareketlerin bireyi ne derece sarstığının ve bunun sonucu olarak başıboş, inançsız, inkârcı bananelik anlayışıyla ortaya çıkan "Gençlik Modelinin" tipik bir örneğidir.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 168
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Zeynep Polat Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın