Yeni Dönemde Yerel Yönetimlerde Kurumsal İletişim

Yeni Dönemde Yerel Yönetimlerde Kurumsal İletişim

Yorum Ekle

%25

30,00 TL 40,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Politika Siyaset > Diğer
Yayınevi Scala Yayıncılık
Yazar Güven Dağıstan
Barkod 9786059248617
Tedarik Süresi 5 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Yeni Dönemde Yerel Yönetimlerde Kurumsal İletişim

“Kuşkusuz teknoloji tarafsız bir kavram değildir. Elini her değdiği alanı mükemmel hale getiren sihirli bir değnekten söz etmiyoruz. Teknolojinin ne olduğu kadar ne için ve kimin için kullanıldığı da son derece önemlidir. Kent içinde farklı çıkarlara sahip sınıfların, farklı etnik ve dinsel inançlara sahip toplulukların, cinsiyet ve yaş gruplarının yaşadığı yeniden yeniden kendini üreten bir mekânsal bütünlüktür. O nedenle kentin her şeyden önce bir sınıflar mücadelesi alanı olduğu unutulmamalıdır.”

Alper Taş / Beyoğlu Belediye Başkan Adayı

Uzun yılların kamu ve yerel yönetim deneyimlerini, bir sosyoloğun gözlemciliği ve bir girişimcinin dünyanın sürekli takip eden merakı ile birleştirmenin bir sonucu olarak ortaya çıkan bu kitap; teknolojik üretim alanından başlayarak hayatımızın her alanına sirayet eden Endüstri 4.0 kavramını, halkla ilişkilerin temel amaç ve gereklilikleriyle buluşturmak amacıyla yazıldı. İletişimin tüm üretim süreçlerindeki yeri hızla büyürken; karmaşıklaşan mesajlar, çeşitlenen araçlar ve kakofoni oluşturan bilgi bombardımanı arasında kaybolmadan, doğru ve yalın iletişim için tüm yerel yönetimlere bir rehber kitap olması için titizlikle üzerinde çalışıldı. İnsan emeğinin ve hatta insan aklının gelecekteki yerinin tartışılmaya başlandığı bugünlerde bile, tarih boyunca olduğu gibi yine insanın kendini yepyeni üretim modelleri ve yaşam kurguları ile geliştireceği, yine sistemin en önemli unsuru olarak kalacağı şüphesizdir. Bugün olduğu gibi yarının dünyasının da en önemli konularından biri, insan var oldukça, iletişim olacaktır. Dünyanın birçok köşesinde yapılan yapay zekâ çalışmaları devam ederken, insan ve yapay zekâ arasındaki olası iletişimsizlikleri çözmek için de yeni fikirler geliştirildiği bilinmektedir.

Son yıllarda Yerel yönetimlerin hantal yapısındaki gözlemlenebilen değişimin başlıca unsurlarından biri iletişim teknolojilerinin hızlanması; haber alma, karar süreçlerine dâhil olma, talep ve öneride bulunma mekanizmalarının hızlanmasıdır. Önümüzdeki süreçte tüm yerel yönetimler, iletişim süreçlerini çağa uygun hale getirme zorunluluğuyla karşı karşıyadır. Dolayısıyla “Belediyecilikte Yeni Dönem Halkla İlişkiler 4.0” (Yeni Dönemde Yerel Yönetimlerde Kurumsal İletişim) kitabı aynı zamanda böyle bir ihtiyacın ürünü olarak kaleme alınmıştır. Bu bağlamda yerel yönetimlerin özellikle halkla ilişkiler bağlamında yeniden yapılandırılması için bu ve benzeri çalışmaların önemli bir boşluğu dolduracağı inancındayım.

Bu kitabın yazımı sırasında desteğini esirgemeyen tüm ekibime, Kitabın sunuşunu yazan Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Sayın Alper Taş’a ve kitabın son şeklinin verilmesinde büyük bir emek harcayan sevgili eşim Tuğçe’ye sonsuz teşekkürler.

Güven Dağıstan / İstanbul Mart 2019

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Mart-2019
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 164
Ölçü 13,5x19,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Güven Dağıstan Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın