Yastık Altı Gülkurusu

Yastık Altı Gülkurusu

Yorum Ekle

%45

4,58 TL 8,33 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Edebiyat > Türk Edebiyatı
Yayınevi Siyah Beyaz Yayınları
Yazar Ceyhan Özyıldız
Barkod 3990000030160
- +
Baskısı yok

Yastık Altı Gülkurusu

Kitap, yazarın 2004-2008 yıları arasında yazdığı; ülkemiz, Türkiye ve Güney Kıbrıs’ta yayınlanmış öyküleriyle, ilk kez bu kitapta okuyucuyla buluşacak olan eserlerinden oluşuyor.

Kitapta yer alan on beş öyküsü için yazar: ‘Onlar benim yıllarca yastık altında biriktirdiğim varlıklarım, değerlerim; öykü bahçemde zar zor yetiştirip, toprağa düşüp heba olmasınlar diye defterimin arasında özenle kurutup sakladığım güllerimdiler’ diyerek kitabın ismini imliyor.

Kurutulmuş gülün (Gül kurusu) manevi anlamının yanına, Gülkurusu renginin simgesel anlamını koyuyor yazar: “Yeni başlangıçları simgeler Kırmızı; yazarın bu kitabıyla geçmiş öykü serüveniyle hesabını kapattığını ve yeni bir sayfa açtığını ifade eder. Mor, unutkanlığın rengidir. Yayınlandığı dergi sayfalarında kalarak unutulmuş ve bu kitapla yeniden hayata tutunma şansı verilmiş öyküleridir. Gülkurusu, Kırmızı ve Mor’un karışımından oluşur.’

Yüz otuz sayfalık kitaptaki öyküler şöyle: Yük, Kara Kaplı Defter Budama, Bladanisya, Boş Koltuk ya da Babamın Kokusu, Benim Öykümü Ne Zaman Yazacaksın Kuzum, Toplantı, Dedemle Bir Gün, Sevil(ya), Yalnızlık Hikâyeleri, Beyaz Köpüklerde Bir Yansıma, Şeker Portakalı, Hilarion, Kâğıt Sevmeyen Adam, Halk Hareketi1955.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Sayfa Sayısı 180
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Ceyhan Özyıldız Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın