Yara İzlerime Mektuplar

Yara İzlerime Mektuplar

Yorum Ekle

%16

7,78 TL 9,26 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Edebiyat > Deneme
Yayınevi Fırat Yayınları
Yazar Hazim Demir
Barkod 9786056153167
- +
Baskısı yok

Yara İzlerime Mektuplar

1977’de Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde doğdu. Sekiz yaşındayken Mersin’e yerleşti. İlkokul üçüncü sınıfta ilk şiir ve öykülerini yazdı. 1995’te Gaziantep’e taşındı.  2001 yılında “öteki şiir” birimini kurdu. Şiir üzerine araştırmaların yanı sıra, şiir ve tiyatro birleşimiyle ses ve görselliği müzik ritimleriyle bütünleştirdi.

2005 yıllında ilk şiir kitabı “kirpikleri ıslak gri”yi çıkardı. aynı yıl ekin şiir atölyesini kurdu. Şiir çalışmalarını atölye çerçevesinde geliştirip, şiir üzerine birçok etkinlik düzenledi.

2006 yıllında Önsöz Sanat Edebiyat dergisinde “bir işçinin günlüğü” adlı anı dizisini 5 yıl yayımladı.
Ulusal gazetelerde kısa dönemli yazılarının yanı sıra sanat edebiyat dergilerinde ve antolojilerde şiirlerine yazılarına yer verildi.

2009’da “el izlerim” şiir kitabı yayımlandı. Birçok seminere konferansa katıldı. Kitap fuarlarında ve çeşitli illerde adına imza günleri söyleşiler düzenledi. Kitlelere şiirlerini seslendirdi.

2011 yılının şubat ayında yeni karanfil dergisinin kurucusu olarak edebiyat dünyasına yeni bir soluk farklı bir bakış açısı kazandırdı. 2014 yılında halen gelişmekte olan “güneşe akın sanat atölyesinin kurucularından ve yöneticisi”. Roman, öykü, şiir üçlemesinden ulaşan 3 kitap çalışması bulunmaktadır. Sanat edebiyat alanında toplumun tümünü kucaklayacak projelere katkı sunmak insani değerleri toplumla paylaşma çabasıyla üretimlerine devam ediyor…

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Ocak-2015
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 106
Ölçü 13,5x19,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Hazim Demir Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın