Yapısal Eşitlik Modellemesinin İlkeleri ve Uygulaması

Yapısal Eşitlik Modellemesinin İlkeleri ve Uygulaması

Yorum Ekle

60,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Yapısal Eşitlik Modellemesinin İlkeleri ve Uygulaması

“Kline, karmaşık kavramları en erişilebilir şekilde açıklayan bir usta... Dördüncü basım, yapısal eşitlik modellemesindeki (SEM) son gelişmeleri ve yapısal nedensel model (SCM) gibi çağdaş nedensel akıl yürütme ve analiz biçimlerini başarıyla yansıtmaktadır. Çoğu SEM kitabından farklı olarak bu kitap, materyalleri aşırı detaylandırmadan istatistikçi olmayanların anlaması zor olan bir istatistiksel tekniği anlaşılır kılması açısından dikkat çekicidir.”

Chris L. S. Coryn, Direktör,

Değerlendirmede Disiplinlerarası Doktora, Western Michigan Üniversitesi

“SEM'in temellerini öğrenmek isteyen herkes için en iyi başlangıç noktası... Örnekler çok faydalı ve gerçek verilerin genellikle sıkıntılı olduğu gerçeğini yansıtmakta. Web sitesinin kullanımı da diğer kitaplardan daha kolay ve daha kapsamlı.”

Donna Harrington, Maryland Üniversitesi, Sosyal Hizmet Fakültesi

“Genellikle, istatistik kitaplarının yeni sürümlerinde önemli değişiklikler görülmez ancak bu durum bu kitap için böyle değildir; Kline, zaten mükemmel olan bir kitap için önemli iyileştirmeler yapmış.”

Craig S. Wells, 

Eğitim Politikası, Araştırma ve Yönetim Bölümü, Massachusetts Üniversitesi-Amherst

Matematiksel detaylardan çok, mantığı ve kavramları vurgulaması açısından bu en yaygın kullanılan, komple ve erişilebilir yapısal eşitlik modellemesi (SEM) kitabıdır. Çeşitli disiplinlerden gerçek veri örnekleri kullanma geleneğini sürdüren, önemli ölçüde revize edilmiş dördüncü basım, Pearl'ün graf teorisi ve yapısal nedensel model (SCM) ve ölçme değişmezliği gibi son gelişmeleri içermektedir.

Okuyucular, veri toplama ve taramasından sonuçların yorumlanmasına ve raporlanmasına kadar SEM'in tüm aşamaları hakkında kapsamlı bir anlayış kazanacaktır. Öğrenme, cevaplı alıştırmalar, hatırlanacak kurallar ve konu kutuları ile artırılmıştır. Kitabın web sitesi (www.guilford com/kline-materials), Amos, EQS, LISREL, Mplus, Stata ve R (lavaan) programlarına özgü dosyalar içeren kitabın örnekleri için gerekli veriyi, sözdizimini ve çıktıları sunmaktadır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri Ankara
Yayın Tarihi Mart-2019
Baskı Sayısı 4. Baskı
Sayfa Sayısı 556
Ölçü 17x24 cm
Çeviren İbrahim Yıldırım
Mehmet Kaplan
Hülya Yürekli
Mustafa Baloğlu
Burak Aydın
Mesut Yıldırım
Erkan Hasan Atalmış
Lokman Akbay
Ragıp Terzi
Sedat Şen
Sungur Gürel
Türker Toker
Editör Sedat Şen
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Rex B. Kline Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >