Yalancı Bahar

Yalancı Bahar

Yorum Ekle

%35

9,03 TL 13,89 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Edebiyat > Türk Edebiyatı
Yayınevi İkinci Adam Yayınları
Yazar Servet Koşar
Barkod 9786051280998
- +
Baskısı yok

Yalancı Bahar

Epeyce bir süre söyleştiler. Ayla'nın okuldaki diğer kızlardan farklı yanları vardı. Konuşurken sözcüklerine yansıyan sıcaklık, özgüven, görgü ve içtenliği çok etkilemişti Mustafa'yı. Gözlerinde ve gülüşünde, keskin bir zekânın pırıltısı vardı. Dinleyişindeki bebek saflığı, dokunaklıydı. Anlatımı, ipek gibi yumuşak ve zarifti.

Bu mektubun gerçekten sımsıcaktı, içimi ısıttı. Nereden bulursun o güzel sözcükleri? Kor gibi sıcak, kır çiçekleri gibi uyumlu ve zarif, yayla pınarının suyu gibi duru, gür bir orman gölgesi gibi serin ve ferahlatıcı, hışmını öğleden sonrası için biriktirmeye yatmış Karadeniz sabahlarının kıyı dalgacıkları gibi derinden kımıltılı...

Sema törenindeki hareketlerin ve müziğin oluşturduğu mistik ortam, herkesi etkilemiş, cezbe yaratıp içine çekerek, izleyenleri tinsel hazların kolları arasına alıp okşamıştı adeta. Felsefi derinlik taşıyan mesajların estetik görüntülerle anlamlandırılarak sunulması, Anadolu'da oluşmuş bu kültürün derinliklerinden efsunlu sesler taşıyordu günümüze.

Zıtların yan yana gelmişliğinden dolayı tatlı bir ürperti kuşatıyordu insan ruhunu. Doğanın egemen duruşunda küçülüp yok olmamak çabasına girmek istiyor insan. Öz benliğini yeniden var etmek istiyor, anılarına, aşka ve sevgiye sığınıp okşanmak istiyor.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 213
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Servet Koşar Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın