Uyuşturucu Sorunu ve Mücadele Politikası

Uyuşturucu Sorunu ve Mücadele Politikası

Yorum Ekle

%10

39,60 TL 44,00 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Kitap > Akademik
Yayınevi Adalet Yayınevi
Yazar Mustafa Pınarcı
Barkod 9786051463759
Tedarik Süresi 10 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Uyuşturucu Sorunu ve Mücadele Politikası

Özellikle batılı ülkelerde kullanmak amacıyla uyuşturucu madde bulundurma ve uyuşturucu madde kullanma fiiline karşı görüşler, iki ana grupta toplanmıştır. Bir grup, kullanma ve bulundurma davranışını görmezden gelme, yakalama yapmama, soruşturmaya devam etmeme, adli suç olmaktan çıkarma veya yasal hale getirme gibi legalleşme yaklaşımlardan birini veya birkaçını savunurken; diğer bir grup, cezalandırıcı yaklaşımın mücadelede daha etkili ve faydalı olduğunu savunmaktadir.

Bu kitapta uyuşturucu madde kullanma ve kullanmak amacıyla bulundurma suçuna karşı Türkiye'nin benimsemesi gereken politikanın "legalleşmeden yana mı, yoksa cezalandırmaktan yana mı?" olması gerektiğine cevap aranmıştır. Literatür taraması ve uzmanların görüşlerinin yanı sıra, doğrudan yapılan görüşmelerle uyuşturucu kullanıcılarının görüşlerine ve beklentilerine yer verilmiş olması, bu esere ciddi bir ayrıcalık ve özgünlük katmıştır.

Uyuşturucu kullanma ve bulundurma suçu ile mücadele politikası hakkında Avrupa ülkeleri ve Türkiye'yi karşılaştıran ve öneriler sunan bu kitapta, "uyuşturucu kullanmak serbest olsa" benzeri söylemler ile kullanma ve bulundurma suçunda yaşanan legalleşme yanlısı adımların hatalı olduğunu ve bu tespitin nedenlerini bulacaksınız.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri Ankara
Yayın Tarihi Mayıs-2014
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 252
Ölçü 16x23,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Mustafa Pınarcı Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın