Uygulamalı Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi El Kitabı (2 Cilt Takım)

Uygulamalı Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi El Kitabı (2 Cilt Takım)

Yorum Ekle

%12

59,84 TL 68,00 TL

75 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Eğitim > Dil Öğrenimi
Yayınevi Kesit Yayınları
Yazar Kolektif
Barkod 9786056708305
Tedarik Süresi 5 iş günü
- +
SEPETE EKLE
Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Şubat-2017
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 816
Ölçü 16,5x21
Editör Mustafa Balcı
Hayati Develi
Cemal Yıldız
Deniz Melanlıoğlu
İbrahim Gültekin

Uygulamalı Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi El Kitabı (2 Cilt Takım)

Kesit Yayınları, ilkeli yayın çizgisiyle Türk diline, kültürüne, edebiyatına ve sanatına büyük katkıları olan kıymetli hocalarımızın eserlerini bilim dünyamıza kazandırmakla iftihar etmektedir. Bu eserlerden biri 13. yüzyıl sonlarıyla 14. yüzyılın ilk yarısında Karadeniz'in kuzeyinde Kuzey Kıpçak Türkçesi ile kaleme alınmış olan paha biçilmez değerdeki Codex Cumanicus’tür. Alan araştırmacılarının da çok iyi bildiği üzere Codex Cumanicus, sözlük ve metinler derlemesi ile zengin bir hazine, aynı zamanda Türkçenin yabancı dil olarak öğretimi hususunda da ilk eserlerden kabul edilmektedir.

Günümüzde Türkçenin yabancı dil olarak öğretimi uluslararası ölçekte büyük rağbet görmektedir. Dolayısıyla alanda görev yapabilecek nitelikli öğretmen ihtiyacı gün geçtikçe belirgin hâle gelmektedir. Bu çerçevede Üniversitelerin Eğitim Fakülteleri Türkçe Öğretmenliği Ana Bilim Dallarında Türkçenin yabancı dil olarak öğretimine yönelik 3. sınıf 2. yarıyılda bir ders bulunmaktadır. Kesit Yayınları, mezkûr dersin kur tanımını dikkate alarak 14 Bölümden oluşan ve her bölümde sadece kuramsal bilgilere değil aynı zamanda etkinlik ve uygulamalara da yer verilen 'Uygulamalı Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi El Kitabı”nı hazırladı.

Hem uygulamada hem araştırmalarıyla tebarüz etmiş farklı üniversitelerde görev yapan akademisyenlerce titizlikle hazırlanan bu kitabın aynı zamanda lisansüstü ders ve araştırmalarda ve dil öğretimi sertifika program  uygulayıcılarına ve hocalarına da katkı sağlayacağı düşünülmektedir. ”Uygulamalı Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi El Kitabı”nın bilim camiamıza ve Türkçeye gönül vermiş Türkçe sevdalılarına hayırlı olmasını diliyoruz.

YORUMLAR

Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın