Turkuaz

Turkuaz

Yorum Ekle

%35

13,24 TL 20,37 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Edebiyat > Aşk
Yayınevi İkinci Adam Yayınları
Yazar Ayşe Talay Ongan
Barkod 9786051282572
- +
Baskısı yok

Turkuaz

Uçsuz bucaksız bir tutku, bitmek bilmez bir nefret, eş dost ve aileye sadakat tablosuna karşı Turkuaz Yasmin ile Renan'ın on yılı aşan, iki evlilik ve üç kıtayı kapsayan kalıcı ve ihtiraslı aşkının öyküsü. İstanbul'daki okul senelerinde, Yasmin ve lise arkadaşı Ermeni kökenli Ani ülkelerindeki etnik farklılıklardan adeta habersizdiler. Yıllar sonra karşılaştıklarında, Ani eşi Renan'ı Yasmin'le tanıştırır. O gökyüzünün kızıla çaldığı sonbahar akşamüstünde, Yasmin gözlerini Renan'ın bakışları ile kilitlediği anda kaderi ile karşılaştığının bilincine varır. Ne var ki ülkelerindeki politik istikrarsızlık, kısa zaman sonra Yasmin'in gizli aşkı Renan ve ailesini Avustralya'ya göç etmeye zorlayacaktır... Birkaç yıl sonra, Yasmin'in diplomat babası Los Angeles'a Türk Başkonsolosu olarak atandığında, aile müthiş bir şiddet olayından payını alacak ve yaşamları asla aynı kalmayacak şekilde etkilenecektir. Şimdi Yasmin onu betimleyen ihtiras ile yol gösteren akılcılık arasında bir seçim yapmak zorundadır. Yasmin ve Renan'ın sevgisini engelleyen bunca etken varken, sevgi muzaffer çıkabilir mi?

Sevgi, yitim, politik çatışma ve etnik nefretin büyük ve güçlü romanı bu. Yazarın kaleme aldığı karakterler çiğ ve gerçek, duyguları yakıcı, çelişkileri ele gelir biçimde. Sürükleyici bir eser.
-Wendy O'Hanlon, Acres Australia-

Turkuaz basit bir aşk macerası değil, ihtiraslı sevgilerin romanı - çocuk sevgisi, uğraş sevgisi, ülke sevgisi ve bir kişiye olan aşk.
-Dot Whittington, The Weekender-

Tümüyle kusurlu ve insancıl olan karakterleriyle, insan duygularının ve ilişkilerinin tüm limitlerine ulaştığı bu romandan kendinizi alamayacaksınız.
-John Morrow's, Pick of the Week-

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 514
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Ayşe Talay Ongan Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın