Türkiye'nin Kafkasya ve Orta Asya Ülkeleri İle Siyasi-İktisadi-Kültürel İlişkileri

Türkiye'nin Kafkasya ve Orta Asya Ülkeleri İle Siyasi-İktisadi-Kültürel İlişkileri

Yorum Ekle

%5

20,24 TL 21,30 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Türkiye'nin Kafkasya ve Orta Asya Ülkeleri İle Siyasi-İktisadi-Kültürel İlişkileri

Bu çalışma, "Kafkasya ve Orta Asya Ülkeleri" hakkında, Türkiye'de yayımlanmış kapsamlı araştırmalardan birisidir. Çalışmada Kafkasya'nın üç bağımsız ülkesi olan Azerbaycan, Gürcistan ve Ermenistan devletlerinin ülke künyeleri verildikten sonra, Türkiye'nin bu ülkelerle yürüttüğü Siyasi-İktisadi-Kültürel ilişkiler incelenmiştir. Daha sonra Orta Asya'da yer alan; Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Özbekistan ve Tacikistan devletlerinin ülke künyeleri araştırılarak, Türkiye'nin bu beş ülke ile olan Siyasi-İktisadi ve Kültürel ilişkileri her açıdan ele alınmıştır.

Kitapta siyasi ve kültürel konular, Kafkas Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Elnur Hasan Mikail ve Gelişim Üniversitesi Doktora öğrencisi Uzman Andaç Karabulut tarafından kaleme alınmıştır. Yazarlardan Yrd. Doç. Dr. Elnur Hasan Mikail'in Azerbaycan kökenli oluşu ve Rusça bilgisi, Rusça kaynaklara ulaşmayı kolaylaştırmış; bu durum kitaptaki siyasi analizlerin ve enformasyon sentezinin güvenilirliğini artırmıştır.

İktisadi konular, Kafkas Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Savaş Durmuş ve Iğdır Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Serkan Künü tarafından hazırlanmıştır. Yazarların adı geçen ülkelere sınırı olan ve bu ülkelerin bazılarıyla yakın ilişkileri bulunan bölge üniversitelerinde görev yapıyor olması, eserin özgünlüğüne katkı sağlamıştır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Haziran-2015
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 228
Ölçü 14x21 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Elnur Hasan Mikail Kitapları

Andaç Karabulut Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >