Türkiye’de Seri Katiller

Türkiye’de Seri Katiller

Yorum Ekle

14,00 TL

200 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Hukuk > Ders Kitapları
Yayınevi Adalet Yayınevi
Yazar Mustafa Kaygısız
Barkod 9786054144167
- +
Baskısı yok

Türkiye’de Seri Katiller

Bilenler ölüyor, kayıtlar yanıyor, seri katiller bilinmiyor. Ve seri katilimiz olmuyor.

Türkiyeli seri katillerin, özellikle suç bilimi ile uğraşanlar ve kolluk birimleri tarafından bilinmediği buna karşılık dünya seri katilleri incelendiğin görülmesi bir eksiklik olarak algılanmıştır. Türkiye'de seri katilin varlığını/yokluğunu bu kitabı okuduğunuzda siz karar verin. Tabi ki bunlar buzdağının görünen yüzüdür.

Öldürmeyi farklı duygular için gerçekleştirenler, amaç öldürmekten öte imaj verme olarak görünmektedir. Savaşlarla başlayan bu vakalar bireyler arasında da yaygınlaşmıştır. Cengizhan'ın, Kazıklı Voyvoda'nın, soğuk savaş dönemi ve günümüzde Cezayir, Filistin, Afganistan, Bosna, Irak gibi coğrafyalarda yaşananlar, ABD ve AB askerlerinin öldürme biçimleri insanlık duygusunun yansımasıdır.

Bu çalışmada öldürmenin özel niteliği olan ve birbiri ile yakın bağlantısı olan çoklu öldürmeleri içine alan seri cinayet failleri ve seri katil kavramları üzerinde durulacak ve seri katil hakkında geniş bilgi verilerek Türkiye den örnek vaka analizleri sunulacaktır.

Suç ve suçluluk genel özellikleri ile birbirine benzese de her suç, suçluluk ve suçlu kendine özgüdür. Bu mantıkla Türkiye seri katil profilinin bir denemesi olması düşüncesi ile bu eser hazırlandı. Özellikle son yıllarda -2000-2008- ortaya çıkan vahşi öldürme biçimleri, anne ve çocuk yaşta katiller, olaylara kriminal olarak bakılması gerektiğini hatırlattı. Toplum, özellikle suç bilimi ve suçla mücadele edenler için bir deneme eseridir.

- Mustafa Kaygısız, Emniyet Müdürü-Öğretim Görevlisi

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri Ankara
Yayın Tarihi Ocak-2009
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 256
Ölçü 13,5x19,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Mustafa Kaygısız Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >