Türkiye'de Din, Dinler Tarihi ve Eğitim

Türkiye'de Din, Dinler Tarihi ve Eğitim

Yorum Ekle

%20

40,00 TL 50,00 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori İslam > Araştırma-İnceleme
Yayınevi Berikan Yayınları
Yazar Abdurrahman Küçük
Barkod 9786052030233
Tedarik Süresi 10 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Türkiye'de Din, Dinler Tarihi ve Eğitim

Elinizdeki Türkiye'de Din, Dinler Tarihi ve Eğitim isimli kitap; eğitim-öğretimin hemen hemen her alanında ve her kademesinde bulunmuş bir eğitimcinin 50 yıllık bilgi, birikim, emek ve gayret mahsulü öngörülerini/önerilerini içermektedir. Bu kitap; Din ve Eğitim adıyla 2010 yılında yayınlanan kitap temel alınarak,yeni konular,yeni ilaveler ile genişletilmiş ve yepyeni bir kitap niteliği kazanmıştır.

Her millette olduğu gibi Türk Milleti indinde de “Din ve Eğitim” iki önemli öğedir. Biri diğeri ile beraber yürümekte ve birbirinin mütemmim cüzü olmaktadır. Bu iki öğe; Türk Kimliği'nin yanında varlığının, birliğinin ve geleceğinin oluşmasında önemlidir.

Elli yıllık sürede “Din, Dinler Tarihi ve Eğitim” ile ilgili yazılanların topladığı bu kitap; tedrici gelişmeler fark edilecek, tekrarlar olsa da “öz fikir”de çok aykırılık olmadığı, kendi içinde tekâmül olduğu görülecektir. Bu “ölçü”, bir ilim adamı için olduğu kadar, bir siyasetçi, bir bürokrat için de esas olmalıdır.

Din, Dinler Tarihi ve Eğitim eksenindeki yazılar; üç grup altında toplanmakta ve Türkiye'nin Din, Dinler Tarihi ve Eğitim-Öğretim ile ilgili önemli meselelerini gündeme taşımakta, sorunlar ve çözüm yolları ortaya koymaktadır. Bu yazılarda yer alan görüşlerin bir kısmı; ilgili kurum ve kuruluşlarca benimsenip uygulamaya sokulmuştur/sokulmaktadır.

Türkiye'de Din, Dinler Tarihi ve Eğitim isimli bu kitapta; Türkiye'nin en temel ve önemli meselesi olan eğitim-öğretim konusunda, ilgi, istek, ihtiyaç ve yetenek göz önünde bulundurularak kaliteli eğitim-öğretim sunmanın, sınavsız yükseköğretime geçmenin şifreleri de yer almaktadır.

Aklın, bilginin, birikimin, tecrübenin, “ölçü ve orta yol”un ürünü bu kitapta herkes kendisi için de mesajlar bulacaktır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri Ankara
Yayın Tarihi Eylül-2018
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 612
Ölçü 14x24 cm
Editör Mehmet Alparslan Küçük
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Abdurrahman Küçük Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın