Türkiye’de Aşık Tarzı Şiir Geleneği ve Rüya Motifi

Türkiye’de Aşık Tarzı Şiir Geleneği ve Rüya Motifi

Yorum Ekle

55,00 TL

200 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Edebiyat > Türk Edebiyatı
Yayınevi Akçağ Yayınları - Ders Kitapları
Yazar Umay Türkeş Günay
Barkod 9789753382540
Tedarik Süresi 7 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Türkiye’de Aşık Tarzı Şiir Geleneği ve Rüya Motifi

Türk tarihinde ve kültüründe sürekliliği temsil eden birikim içinde yer alan Aşık Edebiyatı ve Rüya Motifi ile ilgili tespit ve tahlilleri aktaran "Türkiye'de Aşık Tarzı Şiir Geleneği ve Rüya Motifi" adlı bu çalışma, 21. yüzyılın eşiğinde yaşanmakta olan büyük değişimleri anlamakta, kalıcı ve değişken unsurları görmekte yardımcı olacaktır.

İnsanlık tarihi içinde kendi kimliği ile M.Ö. dördüncü binden beri var olan Türk milleti kendine has değişen, çeşitlenen, gelişen ve kendi adıyla anılan önemli bir kültür birikiminin sahibidir. Türk milleti, bu uzun tarih içinde pek çok farklı dil ve kültürle karşılaşmış; kültür alışverişlerinde zenginleşerek yeni terkiplere ulaşmış, diğer kültürlerle izler bırakarak yol almış ve evrensel medeniyete önemli katkılarda bulunmuştur.

Türk kültürünün, tabiatının bütünüyle tespiti ve tahlili için bu çalış-mada olduğu gibi birikimlerin önce monografik tespit, gelişim ve tahlillerinin yapılması daha sonra karşılaştırmalı çalışmaların hazırlanması sonuca ulaşmakta önemli bir basamak teşkil etmektedir. Genç araştırıcıların kültür alanında yaptıkları çalışmaları bu perspektife göre planlamaları Türk kültürünün tanımlanması yolundaki hizmetlere büyük katkı sağlayacaktır.

Üniversitelerde hem ders kitabı olarak kullanılan hem de kültür araştırmalarında müracaat kaynakları arasında yer alan bu çalışmayı okuyucularımıza sunmaktan onur duyarız.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri Ankara
Yayın Tarihi 2018
Baskı Sayısı 8. Baskı
Sayfa Sayısı 392
Ölçü 16x23,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Umay Türkeş Günay Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >