Türkçe İbadet 2

Türkçe İbadet 2

Yorum Ekle

%15

63,75 TL 75,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori İslam > Diğer
Yayınevi Aksoy Yayıncılık
Yazar Cemal Kutay
Barkod 9789753120753
- +
Baskısı yok

Türkçe İbadet 2

Ben, cemal kutay 1909 konya doğumluyum. Tarih yazarlarının kıdemlisiyim. Arasız 68 yıl emekle bir dünya rekoru sayılan 174 eser verdim. Elinizdeki mevzumuz, atatürk'ün beraberinde götürdüğü hasret "türkçe ibadet"tir. Klasik ilahiyatçı olmayı, konuyu kucaklamanın şartı saymadım. Tam aksine görebilme - düşünebilme - ele alabilme - hükme ulaştırabilmenin temeli cesaretin; hür tarih düşüncesinin nimeti olacağına inandım, denedim. "türkçe ibadet"in elinizdeki ikinci kitabını, bu inancımın gerçekleşmiş olması mutluluğu içinde sunuyorum. İlk kitap, 1417 senedir konuşulmasından üzerindeki örtüye işaretti: elinizdeki ikincisi, asırlar ve nesillerdir milletimizin, nasıl boş ve yersiz günah korkusu'yla sindirildiğinin ilkinde olduğu gibi inandırıcı, akıl / mantık terkib - i cevap bulamayacaktır ve de, temelsiz sığınacaklardır.

İznizle çok kısa tekrarlayayım türkçe ibadet'le; din'i anlayabileceğiz, ancak bu anlayabilmenin aydınlığında "gerçek müslüman olabileceğiz", demokrasiyi, çağdaşlığı, laikliği koruyabileceğiz. İnsanlarımızı zamanının klişeleşmiş alışkanlıklardan kurtarabileceğiz.

Çocuklarımızı kur'an kurslarından başlayıp imam hatip liseleri'nde süren yetişme kısırlığına feda etmeyeceğiz. Çünkü türkçe ibadet arapça kur'an kurslarına sebep ve lüzumu ortadan kaldıracaktır. Böylelikle de ihtiyaç kadar imam hatipli bu felsefe içinde yetiştirilecektir. Aksoy yayıncılık milletimizin sağduyusunda bayraklaşmış konuyu, hükme bağlayan emeği sunmakla şeref duyar.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltli
Basım Yeri İstanbul
Sayfa Sayısı 432
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Cemal Kutay Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >