Türk Vergi Sisteminde Mükellef Hakları

Türk Vergi Sisteminde Mükellef Hakları

Yorum Ekle

%15

22,10 TL 26,00 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Hukuk > Kanun ve Uygulama Kitapları
Yayınevi Nobel Bilimsel Eserler
Yazar Ceyda Kükrer
Barkod 9786059663212
Tedarik Süresi 7 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Türk Vergi Sisteminde Mükellef Hakları

Günümüzde küreselleşme ve teknolojik gelişmelere bağlı olarak birçok ülkede mükellef hakları konusunda yeni bir süreç başlamıştır. Bu doğrultuda Türkiye’de de mükellef kakları konusu, Gelir İdaresi Başkanlığının Mükellef Hakları Bildirgesi’ni yayımlamasından bu yana hızlı bir gelişim içinde olmuştur. Vergi mevzuatlarında mükellef hakları konusunda yeni düzenlemeler yapılmış, bu konuda yönetmelik, genel tebliğ, yönergeler yayımlanmıştır. Türkiye’de, mükellef hakları yeni bir alan olmasına rağmen bu alanda çok değerli çalışmalar yapılmaya başlanmıştır.

Bu çalışmada Türk Vergi Sisteminde Mükellef Hakları; başta vergi mevzuatında yapılan değişiklikler olmak üzere, bu konuda yayımlanan yönetmelik, genel tebliğ, genelge, Danıştay ve mahkeme kararları dikkate alınarak ele alınmıştır. Mükellef haklarına ilişkin bilgiler; kavramlar, önem kazanmasındaki nedenler, kaynaklar ve sınıflandırma kitapta yer almaktadır.

Ayrıca kitapta; vergi kanunlarında mükellef hakları; vergi kanunlarında mükellef tercihlerine bırakılan mükellef hakları; vergi kanunları ile mükellefe yüklenen  ödevlerden doğan mükellef hakları ve vergi idaresinin idari işlemlerinden doğan mükellef hakları konusunda ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Kitap; mükelleflere, kamu kurumundaki ilgili personele ve akademik araştırma yapan kişilere de yararlı olacak şekilde hazırlanmıştır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri Ankara
Yayın Tarihi Ocak-2018
Baskı Sayısı 2. Baskı
Sayfa Sayısı 216
Ölçü 16x23,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Ceyda Kükrer Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın