Türk Felsefesinin Öncülerinden Tezer Taşkıran

Türk Felsefesinin Öncülerinden Tezer Taşkıran

Yorum Ekle

%5

5,70 TL 6,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Kitap > Genel Konular
Yayınevi Atatürk Kültür Merkezi Yayınları
Yazar Günseli Naymansoy
Barkod 9789751626134
Tedarik Süresi 30 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Türk Felsefesinin Öncülerinden Tezer Taşkıran

Türk bireyleri ülkenin gelişimine katkı vermiş ve bu yolda acı çekmiş olan bir ailenin üyesidir Tezer Taşkıran. Cumhuriyet'in en zor ve çalkantılı yıllarında Atatürk7ün yakın arkadaşlarından olan babası Ahmet Ağaoğlu, Türkiye'nin ilk kadın avukatı olan ablası Süreyya Ağaoğlu ve Demokrat Parti Döneminin Çalışma, Sanayi ve Devlet Bakanı olan kardeşi Samet Ağaoğlu gibi o da ülkesine aşkla hizmet etmiştir.

Yabancı dil bilmesinin avantajıyla sosyal bilimlerin dünyadaki gelişimini yakından izleyip, aralarında ilk türkçe mantık kitabı da bulunan pek çok kitap yazmıştır. Yalnızca bilimle ilgilenmekle yetinmemiş, ayrıca sivil toplumun önemini daha o yıllarda fark etip, bu alandaki öncülerden biri olmuştur. Politikacı kimliğiyle kadın ve çocuklar lehine olan yasaların çıkmasına ön ayak olup çalışmalar yapmış olan bu Cumhuriyet aydını, Türk kadınları için gerçek bir rol model olmayı başarmıştır.

Dr. Günseli Naymansoy

Lise öğreniminden sonra başladığı çalışma yaşamında memur, mühendis, bankacı, öğretim görevlisi olarak görev yaptı. Kimya Mühendisliği ve İngilizce Öğretmenliği Bölümlerinden mezun olup, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde çalışırken akşam derslerine devam ederek Türk Edebiyatı eğitimi alıp lisans tamamladı ve yüksek lisans derecesini bu alanda aldı. Daha sonra Ankara Üniversitesi DTCF Felsefe Bölümü, Bilim Tarih A.B.D.'nda doktora çalışmasını yaptı. Sürekli kendini geliştirme çabasıyla son olarak Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ön Lisans Programını bitirdi. Bugüne kadar çevre ve kadın konulu pek çok proje gerçekleştirdi ve kitaplar yazdı.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi Temmuz-2013
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 76
Ölçü 11,5x19,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Günseli Naymansoy Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >