Tüm İşyerleri için Uygulamalı Sosyal Güvenlik El Kitabı

Tüm İşyerleri için Uygulamalı Sosyal Güvenlik El Kitabı

Yorum Ekle

70,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Kitap > Akademik
Yayınevi Adalet Yayınevi
Yazar İsa Karakaş
Barkod 9786055473846
- +
Baskısı yok

Tüm İşyerleri için Uygulamalı Sosyal Güvenlik El Kitabı

1.Mesleki Kariyeri: 1995 yılında SSK Sigorta Müfettiş Yardımcısı, 1998 yılında SSK Müfettişi 2008 yılında ise Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı "Başmüfettişliği"ne atandı. Halen SGK Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Ankara Grup Başkanlığında Başkanlık Başmüfettişi olarak görevini devam ettirmektedir.

2.Eğitimi: Yüksek Öğrenim; Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde 1993 yılında tamamladı. Yüksek Lisans; Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalında "Sosyal Güvenlik Konulu Yüksek Lisans Tez" çalışmasını hazırlayarak 2005 yılında tamamlamıştır. Doktora; Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Ana Bilim Dalında 2006 2007 döneminde "Doktora özel programı" kapsamında eğitimini sürdürmüştür.

Aldığı Diğer Eğitimler: Avrupa Birliği Proje Süreci Yönetimi Temel Eğitimi, Eğiticinin Eğitimi, Yöneticinin Eğitimi...

3. Yayınlanmış Kitapları: Karakaş'ın Genel Sağlık Sigortası, İşçi Hakları, İş Kazası, Meslek Hastalıkları, Sosyal Güvenlik Reformu, Kıdem Tazminatı İhtilafları, İşsizlik Sigortası, Vergi-Sosyal Güvenlik ve Ticaret İşlemleri Açısından Fatura, İş Sağlığı, İş Güvenliği, İş Mevzuatı ve Çalışma hayatına ilişkin 25'i aşkın kitapları yayınlanmış olup Türkiye genelinde satılmaktadır.

4.Gazete Yazıları: Değişik ulusal ve yerel gazete yazılarının yanı sıra 2008 yılından beri Tercüman gazetesinde "Çalışma Günlüğü" köşesinde başta sosyal güvenlik olmak üzere istihdam, teşvik mevzuatı, kayıtdışı istihdam, işsizlik sigortası, sendikacılık, iş hukuku, insan kaynakları yönetimi ve çalışma hayatı ile ilgili diğer konularda yazıları yayınlanmaktadır.

5.Dergi Makaleleri: Türkiye genelinde yayın yapan en saygın 30'dan fazla dergide 400'ü aşkın makalesi yayınlanmıştır. Ayrıca Sosyal Diyalog Dergisinin yayın kurulu Sosyal Güvenlik Dünyası Dergisinin ise hakem kurulu üyesidir.

6.STK Çalışmaları: Akademisyen, bürokrat, işçi, işveren ve memurların üretken mensuplarından müteşekkil teorisyen ve uygulamacıları, bir araya getirerek Türkiye'nin çalışma hayatından doğan kronik sorunları işisizlik ve istihdam kayıtdışı istihdam, sosyal güvenlik ve diğer konularda çözüm ve projeler geliştirmek üzere kurulan "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Derneği"nin kurucularından ve başkanıdır. Ayrıca Devlet Denetim Elemanları (Denet-De) ile Sosyal Güvenlik Müfettişleri Dernekleri üyesidir.

7.Komisyon Çalışmaları: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Başkanlığı bünyesinde İstihdamın Arttırılması ve İşsizliğin Azaltılması ayrıca SSK bünyesinde sosyal güvenlik mevzuatı konularında çalışmalarda görev yapmıştır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltli
Basım Yeri Ankara
Yayın Tarihi Mart-2011
Baskı Sayısı 3. Baskı
Sayfa Sayısı 758
Ölçü 17x24,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

İsa Karakaş Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >