Troia

Kargo Bedava

Troia

Yorum Ekle

%10

333,33 TL 370,37 TL

Kargo Bedava
Kategori Sanat > Diğer
Yayınevi Homer Kitabevi
Yazar Joachim Latacz
Barkod 9789758293223
- +
Baskısı yok

Troia

Asya ile Avrupa arasında köprü olan Türkiye, tarih boyunca birçok uygarlığa sahne olmuş ve değişik uygarlıkların kültür zenginliklerini bağrında barındırmış, aynı zamanda uygarlıkları da birbirine bağlamıştır. Türkiye, bu özelliğinin bilincinde olarak, kendi toprakları üzerinde gelişmiş olan bu kültürleri tüm dünyanın ortak mirası kabul etmekte ve yurtdışında düzenlediği sergilerle bu mirasın tüm insanlık tarafından tanınmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Bu nedenle, ülkemizin değişik illerindeki on üç müzeden büyük bir titizlikle seçilen eserlerden oluşan Troia-Düş ve Gerçek sergisinin, alman kamuoyuna, Avrupa kültürünün en güçlü kökünün Anadolu'da olduğunu ve çağdaş Avrupa sanatında etkileri bugün de görülen Troia (Truva)'nın en önemli buluntularının da Türkiye sınırları içinde yer aldığını anlatacağına inanıyorum.

Kültürler, ulusların en önemli kaynaşma aracıdır. Çağdaş ve modern Türkiye'nin kültür birikimi içinde yer alan çeşitli uygarlıkların sadece bir evresinden örnekler içeren bu serginin de, Alman halkının ilgisini çekeceğine ve Türkiye ile Almanya arasında ilişkilerin geliştirilmesine katkıda bulunacağına kuşku yoktur...

-Ahmet Necdet Sezer (Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı)

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi Kuşe
Cilt Tipi Ciltli
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi 2001
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 485
Ölçü 24x30,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Joachim Latacz Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın