Toplumsal Tarih Dergisi Sayı: 85

Toplumsal Tarih Dergisi Sayı: 85

Yorum Ekle

%17

8,22 TL 9,90 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Tarih > Diğer
Yayınevi Tarih Vakfı Yurt Yayınları - Toplumsal Tarih Dergisi
Yazar Kolektif
Barkod 3990000010070
- +
Baskısı yok

Toplumsal Tarih Dergisi Sayı: 85

Tarihçi Kitabevi, Marmara Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Bölümü öğretim üyesi ve öğretim görevlileri tarafından Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Zübeyde Yalın Öktem editörlüğünde üniversiteler için yardımcı ders kitabı olarak hazırlanan Atatürk İlkeleri ve Devrim Tarihi adlı eseri yayınlandı. Eserde yer alan bölümler Meral Avcı Delipınar, Yrd. Doç. Dr. Oya Girit, Dr. Malike Bileydi Koç, Yrd. Doç. Dr. Zübeyde Yalın Öktem, Hadiye Yılmaz ve Sibel Zeren tarafından yazıldı.

Eser, Avrupa'da Yeniçağ ile birlikte başlayan gelişmelere ana hatlarıyla yer verdikten sonra Osmanlı Yenileşme Hareketleri ile devam ediyor. Milli Mücadele yılları ve Atatürk dönemi Türkiye'sinde yaşanan gelişmelerle birlikte Atatürk'ten sonra yaşanan belli başlı iç ve dış politik gelişmeler de ele alınarak, tarihsel süreç, mümkün olduğunca günümüze kadar ilerletilmeye çalışılmış.

Eser, öğrenciler için büyük bir ihtiyaç olduğu tespit edilen iki konuya da yer veriyor. Ulusal Sorunumuz: Kıbrıs başlığıyla iç ve dış konjonktürde ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan Kıbrıs'ı günümüze kadar uzanan gelişmeler ışığında ayrı bir bölüm olarak ele alıyor. Bundan başka her Türk vatandaşının okumakla yükümlü olduğu inancıyla Atatürk'ün Büyük Nutku başlı başına bir bölüm olarak değerlendirip öğrencilerin dikkatine sunuluyor.
(Tanıtım Bülteninden)

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 64
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Kolektif Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın