Terapi

Terapi

Yorum Ekle

6,00 TL

150 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Psikoloji > Genel Psikoloji
Yayınevi Yason Yayıncılık
Yazar Sigmund Freud
Barkod 9786059869126
- +
Baskısı yok

Terapi

Biyolojik özelliklerimizi temel aldığımızda erkek yada dişi olarak belirlenen bir cinsiyetimiz vardır. Cinsellik ise bu biyolojik yapı üzerine eklenen sosyolojik, psikolojik yapı üzerine eklenen sosyolojik psikolojik ve felsefi boyutları da içeren daha geniş bir tanımlamadır. Doğum öncesinden ölüme kadar duyguları, düşünceleri, inançları, davranışları ve yaşantıları içeren gelişimsel bir süreçtir. 

Belirli bir yaşam döneminde beklenen cinsel duygular, inançlar ve davranışlar o yaşa uygun cinsel gelişimi belirler. İnsanın ve hayvanın cinsel gereksinimlerini izah etmek için doğuştan olan ve biyolojik olarak belirlenen cinsel zevk dürtüsü anlamına gelen "libido" terimini kullanır.

Cinsel dürtünün niteliği ve karakteristik yapısı konusunda bir takım kesin düşünceler toplumda oluşturulmassa da bu anlamda cinsel güdü daha bebeklik evresinde kendini gösteren ergenlik çağında sapkınlık şeklinde ivme kazanan olgunluğa götüren yürüyüşle sıkı bağlantısı olan cinslerden birinden öbürü üzerine dayanılmaz, bir çekim yasasıdır.

Cinsel çekim yapan kimseye cinsel nesne dürtünün bir kimseyi ittiği eyleme cinsel amaç diyeceğiz. Bilimsel deney bize kah nesne ile kah cinsel amaçla ilintili çok sayıda sapmalar bulunduğunu ve bu sapmalarla normal sayılan hal arasındaki bağlantıları derinleştirmeye çalışmak gerektiğini ispat etmektedir.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Ocak-2015
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 118
Ölçü 13,5x21 cm
Editör Taşkın Köksal
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Sigmund Freud Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >