Temel Şafii İlmihali

Temel Şafii İlmihali

Yorum Ekle

%22

18,72 TL 24,00 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori İslam > Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar
Yayınevi Semerkand Yayınları
Yazar Siraceddin Önlüer
Barkod 9786055455774
Tedarik Süresi 5 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Temel Şafii İlmihali

Ehl-i sünnet âlimlerinin, Kur'ân-ı Kerîm'in açıklamalarından ve Hz. Peygamber?in (s.a.v) hadis-i şeriflerinden derleyerek yazdıkları din kitaplarına ilmihal kitapları denir.

İlmihal, bir müminin bülûğa erdikten sonra, her gün kendisine gerekli olan dini vazifeler demektir. Bunlar, ölene kadar her mümini yakından ilgilendiren konulardır.

Bu ilmihal, ebedî saadeti kazanmak için gerekli olan itikat, temizlik, abdest, namaz, zekât, oruç, hac, kurban, adak ve yemin gibi, dinimizin en temel konularını ele almaktadır.

Her müslümanın dinî görevlerini yerine getirecek kadar bilgi sahibi olması farzdır. Hz. Peygamber'in (s.a.v), "İlim öğrenmek her müslüman erkek ve kadına farzdır? buyurmuş olması, ilmin önemine işaret etmektedir. Bu sebeple müslümanların kendilerini ilgilendiren dini konularda yeterli bilgiye sahip olması gerekir.

Eserin telifinde Şafiî mezhebinin görüşleri esas alındı ve kitapta, ihtilaflı konulara girmeden, tercih edilen görüş ve uygulamaları özetle vermeye çalışıldı. Konular işlenirken delil ve detaylara girilmeden; Şafiî mezhebinin en muteber fıkıh kitapları incelenerek özenle hazırlandı.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Temmuz-2017
Baskı Sayısı 21. Baskı
Sayfa Sayısı 190
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Siraceddin Önlüer Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın