Tefsirlerin Tasavvufa Bakışı Kur’an ve Tasavvuf

Tefsirlerin Tasavvufa Bakışı Kur’an ve Tasavvuf

Yorum Ekle

%30

17,50 TL 25,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori İslam > Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar
Yayınevi Hoşgörü Yayınları
Yazar Dilaver Selvi
Barkod 9786058694927
Tedarik Süresi 5 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Tefsirlerin Tasavvufa Bakışı Kur’an ve Tasavvuf

Her kültür, her yönüyle kendi kutsal kitabı ile ilgilidir. İslam kültürünün temelinde Kur'an-ı Kerim vardır. İslam düşünce, kültür ve medeniyetinin önemli bir bölümünü meydana getiren tasavvufi düşüncenin esasları da Kur'an-ı Kerim'den alınmıştır. Bu düşünce, tarihi seyri içinde takip edildiği zaman, diğer ilim, medeniyet ve kültürlerle kısmen bir münasebet içinde olduğunu görmek mümkündür.

Fakat tasavvuf yoluna süluk eden derviş için hepsinden önemlisi, Kur'an-ı Kerim'in emir ve tavsiyeleridir. Bu emir ve tavsiyelerin başında Resulullah'a uymak, asab-ı kiramı tekip etmek, salihleri örnek almak, takvada yardımlaşmak, Allah yolunda birlik olup zahiri ve batıni düşmanlara karşı birbirini desteklemek gelir. Gaye, ihsan makamında marifet ve müşahadeye ulaşmış, Allah2ın boyası ile boyanmış, aleme rahmet kamil insan olmaktır.

Bu kitap, iki önemli sahayı ele alması bakımından çok geniş bir konuyu incelemektedir. Konunun bir yönü, bütün derinliği ile tasavvufa, diğer yönü, bütün genişliği ile tefsir sahasına bakmaktadır. Bu çalışma tasavvufun temel konularının tefsirlerde karşılaştırmasını yapan müstakil bir çalışmadır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 460
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Dilaver Selvi Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın