Taşıma İşleri Komisyonculuğu Sözleşmesi

Taşıma İşleri Komisyonculuğu Sözleşmesi

Yorum Ekle

%5

54,15 TL 57,00 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Kitap > Akademik
Yayınevi Adalet Yayınevi
Yazar Umut Akdeniz
Barkod 9786051462790
Tedarik Süresi 10 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Taşıma İşleri Komisyonculuğu Sözleşmesi

İnsanların toplum halinde yaşaması, bazı beşeri ve iktisadi ihtiyaçların doğmasına, bunların giderilmesi için yapılması gereken faaliyetler ise çeşitli müesseselerin doğumuna yol açar. Çalışma konumuzu oluşturan taşıma işleri komisyonculuğunun ortaya çıkmasında da bu ihtiyaçlar etkili olmuştur. Zira söz konusu ihtiyaçların karşılanması, işletmelerin ürettiği malların yer değiştirmesi işini zorunlu kılar. İşletmelerin diğer işletmeler ile rekabet edebilmesi için gerekli olan ve bu bakımdan ticaret hayatının vazgeçilmez unsurlarından sayılan sürat ve maliyetlerin düşürülmesi; etkilerini, işletmelerin ürettikleri malların alıcılara ulaştırılmasında da gösterir.

Çünkü malların taşınması işiyle bizzat ilgilenilmesi, işletmeler için zaman ve para kaybına yol açar. Esasen işletmeler bakımından, taşımanın kim tarafından gerçekleştirildiğinin önemi yoktur. Onlar için önemli olan, taşımanın zamanında, eksiksiz ve uygun maliyetle gerçekleştirilmesidir .

Bu yüzden, sık aralıkla eşya taşıması yaptırması gereken kişiler; taşımanın uygun fiyata ve en hızlı biçimde gerçekleştirilmesini temin için, çoğu zaman ihtiyaç duydukları taşıma işinin icrası için gereken tüm işlemleri, taşıma sektöründe yer alan ve bazen kendilerine verilen taşıma işini bizzat gerçekleştiren, ama daha ziyade üstlendikleri taşıma işini, sektörde sadece taşıyıcı olarak faaliyet gösteren işletmelere bırakan, uzmanlaşmış kişilere yaptırırlar. Bir taşıma işinin gerektirdiği tüm organizasyonu üstlenen bu kişiler, hukukumuzda taşıma işleri komisyoncusu şeklinde adlandırılmaktadırlar.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltli
Basım Yeri Ankara
Yayın Tarihi Aralık-2013
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 170
Ölçü 17x25 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Umut Akdeniz Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın