Tasarımı Anlamak

Tasarımı Anlamak

Yorum Ekle

41,67 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Sanat > Sanat Tarihi
Yayınevi İdeal Kültür Yayıncılık Ders Kitapları
Yazar Nigan Bayazıt
Barkod 9786055729004
- +
Baskısı yok

Tasarımı Anlamak

Tasarımı anlamak yaşamımızın bazı kesitlerini anlamakla eşdeğerdir. Hepimiz her gün ve her an bir şeyleri tasarlıyor ve onları yaşamımızın bir parçası olarak yapıyoruz. Ancak profesyonel bir tasarımcının tasarım yapışı ile sıradan gündelik yaşamımızda yaptığımız tasarımların arasında önemli farklar vardır. Bir tasarımcı ürünlerindeki forma, şekle ve karaktere nasıl ulaşır? Bazı nesneler geniş bir kitlenin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış olup, mükemmel bir şekilde yapılmış ekonomik ürünlerdir. Böyle soruların cevabı belirsizlik getirir. Bunlar evrensel problemlerdir. Bu güç soruların kesin cevabı hiç olmadığı gibi, izlenecek doğru bir yol da yoktur. Bu konulardaki gelişmeleri ve düşünceleri açıklamak bu kitabın konusunu oluşturmaktadır.

Bu kitap tasarımla ilgili olarak zaman içinde tasarımın gelişimini, tasarımın kaynaklarını, tasarımın çeşitli problem alanlarını, tasarımla iletişimi ve geleceğin tasarımlarının yöneldiği yönleri bulmak isteyen herkes için yararlıdır. Kitapta tasarımcılar üzerindeki faklı etkiler, doğanın, zanaatların ve teknolojinin etkileri ayrıntılı olarak ele alınmaktadır. Tasarımın problemleri ile ilgili bölümler amaç, işlev, bütünlük, malzeme ve strüktür, modülerlik, tasarımın soyut problemlerine eğilmektedir. Sözel olmayan iletişim özelliği ile tasarım, tasarımda iletişim bölümünde yer almaktadır. Son olarak tasarımın karşısındaki çağdaş problemler üzerinde durulmaktadır.

Kitap genel olarak tasarım kavramları konusunda bir kaynak olmayı hedeflemektedir. Özellikle tasarımla ilgili disiplinlerden endüstri ürünleri tasarımı başta olmak üzere, mimarlık, iç mimarlık vb bölümlerin öğrencileri için bir kaynak kitap olarak düşünülmüştür. Kitap geniş bir spektrumla 500’ün üzerinde renkli resimle tasarımı açıklamayı ve öğretmeyi hedefleyerek tasarlanmış ve yazılmıştır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi 2008
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 379
Ölçü 16x24 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Nigan Bayazıt Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >