Tarihin Toplumdaki İşlevi ve Öğretimi

Tarihin Toplumdaki İşlevi ve Öğretimi

Yorum Ekle

%25

16,50 TL 22,00 TL

75 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Tarih > Tarih Felsefesi
Yayınevi Elif Kitabevi
Yazar İbrahim Güler
Barkod 9789758773138
- +
Baskısı yok
Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 446
Ölçü 13,5x20

Tarihin Toplumdaki İşlevi ve Öğretimi

Yazar bu Kitapta, Türkiye'deki "Tarih Bilimi", "Tarihin Topluma Katkısı", "Tarih Öğretimi", "Tarihçiler" ve "Tarih Öğretmenliği"ne
sorgulayıcı bir bakış sergiliyor. Öğrenciliği dahil mesleğin içine girdiğinden bu yana yaptığı sorgulamalarına bulduğu cevapları okurlarıyla paylaşıyor.

Türkiye'deki bilim ve öğreticilik çalışmalarından edindiği çıkarımları, alanında ürettiği projeler doğrultusunda yurtdışındaki bilimsel kuruluşlardan uluslararası burslar sağlayarak yaptığı bilimsel araştırma ve incelemelerle zenginleştiren yazar, bütün tecrübelerini eserine yansıtıyor.

Eser, temel eğitimini almış her bireyin, anlamakta zorlanmayacağı, sıkılmadan okuyabileceği, ilgi çekici nitelikte bir özelliğe sahiptir. Sadece eğitim görmüş-görmekte olan kesimlere değil toplum, duyarlılığı olan herkese hitap etmektedir.

Yazarın "Yarım hekim candan yarım imam dinden eder" atasÖzünden esinlenerek ürettiği "Yarım tarihçi de insanı toplumdan eder" ana düşüncesinde yazdığı bu kitap, okunduğu takdirde, okuyucuların tarih bilimine ve tarihçilere olan bakışında önemli derecede olumlu değişmeler meydana gelmektedir.
Eserin en, ilginç yönü, tarih ve algılanış biçimine yeni bir bakış açısı getirmesidir. Kitap, okuyucuların toplum, kimliklerinin yapılandırılması ve geliştirilmesi konusunda önemli katkılar sağlamaktadır. Kitap, tarih alanında gelenekçi anlayışı değiştirme noktasında atılan önemli bir adım olarak da nitelendirilebilir.
- Elif Kitabevi

YORUMLAR

Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın