Tarihi Türkçe / Osmanlı Türkçesi Rik'a Kitabı ve Rik'a Etkinlik Kitabı (2 Kitap Takım)

Tarihi Türkçe / Osmanlı Türkçesi Rik'a Kitabı ve Rik'a Etkinlik Kitabı (2 Kitap Takım)

Yorum Ekle

%29

28,40 TL 40,00 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Eğitim > Dil Öğrenimi
Yayınevi Kalem Vakfı Yayınları
Yazar Volkan Arslan
Barkod 9786056553547
Tedarik Süresi 10 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Tarihi Türkçe / Osmanlı Türkçesi Rik'a Kitabı ve Rik'a Etkinlik Kitabı (2 Kitap Takım)

Birinci kitapta anlatılan temel Osmanlı Türkçesi bilgisi ve okuma becerisinin üstüne bu kitapla rik'a okuma hatta yazma becerisi de ekleyerek kültür ve medeniyetimizde yazıya dair pek çok yeni bilgi edinilebilmesi amaçlanmıştır. Hem okur-yazarlık bilgisi vererek hem de kişinin entelektüel birikimini kendine özgü bir yöntem ile geliştiren bu kitap, etkinliklerle zenginleştirilmiş, bölümler birikimli bir sistemle hazırlanmıştır.

Dolasıyla bölümlerin sırasıyla öğrenilmesi kitabın daha rahat ve kolay tamamlanmasına, etkinliklerin eksiksiz yapılması ise öğrenilenlerin özümsenmesine vesile olacaktır. Bu kitabı, sayısı çok olmamakla birlikte rik'a okurluğu için bugüne kadar hazırlanmış olan kitaplardan ayıran en belirgin özelliklerden biri ise özellikle genç yaş grubuna (11-17 yaş) hitap etmesi ve pedagojik unsurlar içeriyor olmasıdır.

Bu yaş grubunun öğrenmesi gereken kelimeler, kavramlar ve bilgileri içeren metinler özenle seçilmiş/yazılmış ve kitaba yerleştirilmiştir. Kitap bütün bu özellikleri ile bir ilk olma vasfı da taşımaktadır.Tarihî Türkçe - Rik'a Etkinlik Kitabında, 1903 yılında İstanbul'da basılıp Anadolu'daki bütün ilkokullarda okutulan, Mehmed Fuad'ın hazırladığı Kıraat-ı Müfide adlı kitaptan faydalanılmıştır.

Bu kitabın seçilmesi ve kullanımında, kitapta hem bilim hem ahlak ilkelerinden sistematik bir şekilde bahsediyor olması en etkin sebeplerden biri olmuştur. Bunun yanında kitapta geçen ve dönemin ruhunu yansıtan kelimelerle okurun hem kelime dağarcığı gelişecek hem de bahsi geçen dönemin bugüne ulaşması ve dönemin daha iyi anlaşılması kolaylaşacaktır. Târihî Türkçe - Rik'a Etkinlik Kitabı'nda âzamî istifâde edilmesi ümidiyle...

Dil Türkçe
Dil Osmanlıca
Kâğıt Cinsi Kuşe
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi Eylül-2015
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 128
Ölçü 16,5x25,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Volkan Arslan Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın