Tarihe Işık Tutan Müslüman Bilim Adamları

Tarihe Işık Tutan Müslüman Bilim Adamları

Yorum Ekle

%30

11,20 TL 16,00 TL

75 TL üzeri kargo bedava!

Kategori İslam > Araştırma-İnceleme
Yayınevi My Kitap Yayıncılık
Yazar Ömer Altıntop
Barkod 9786056191893
Tedarik Süresi 10 iş günü
- +
SEPETE EKLE
Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Nisan-2018
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 448
Ölçü 13,5x21,5

Tarihe Işık Tutan Müslüman Bilim Adamları

Bütün tarihçiler ve tarih bilimi Orta Çağ’ı, batı dünyasının karanlık devri olarak nitelendirirken aynı çağı ise Doğu’nun Altın Çağı olarak izah ediyor.

Öyle bir devir düşünün ki, adaletli yönetimler, bilim ve sanata önem veren yöneticiler, her kentin adeta kültür sanat merkezlerine dönüştürüldüğü, çağdaş eğitim kurumlarının kurulduğu, ve bu kurumlarda yetişen binlerce ilim adamını yaşadığı bir çoğrafya... Böylesine mükemmel bir atmosferde çağlara ışık tutan insanların yetiştiğini biliyor musunuz?

Dünya kültür ve medeniyetini gelişmesine önemli katkıları bulunan müslüman bilim adamlarımızın yaşam öykülerini ve bilime hizmetlerini inceledik. Günlük hayatta icatlarını kullandığımız ama ismini bilmediğimiz bilim adamlarımızın isimleri şunlardır: Ali Bin İsa, Gıyaseddin Cemşid, Ali Bin Rıdvan, Ali Kuşcu, Bitruci, Cabir Bin Hayyan, El Cezeri, Ebheri, Fatih Sultan Mehmet, Kadızade Rümi, Ebu’l Vefa, Ebü’l Fida, El-Kindi, İbn-i Firnas, İbn-i Sina, İbnü’n-Nefis, Lagari Hasan Çelebi, Mimar Sinan, Ömer Hayyam, Sabit Bin Kurre, Takiyyüddin Raşid, Uluğ Bey, El-Kazvini, Er-Razi...

YORUMLAR

Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın