Sürgün

Sürgün

Yorum Ekle

%15

23,80 TL 28,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Edebiyat > Anı - Mektup - Günlük
Yayınevi El Yayınları
Yazar Erdoğan Şenci
Barkod 3990000020320
- +
Baskısı yok

Sürgün

Bu kitap, 80’li yıllar boyunca mücadelenin sürekliliğini, örgütlenmenin vazgeçilmezliğini ve komünist hareketin yurtdışındaki konumlanışını birinci elden anlatmaktadır. Yayımlanmış önceki iki kitabının devamı niteliğini taşır ve onlar üzerinde yükselerek mücadele çemberini tamamlar. Dönemi, süreçleri, oluşumları ve olayları kendi bakış açısıyla aktarır, kolaycı suçlamalardan kaçınır. Anlatımlarında yer yer duygusal övgüler, yargılı tutumlar görülse de, dönemsel gerçeği sahiplenici bir anlayış ve sorumlulukla gözler önüne serer.

Komünistlerin, dönemi ve olguları nasıl algıladığı, sorun ve çelişkileri hangi tarzda çözdüğü, kendinden farklı olanlara nasıl yaklaşım gösterdiğini ortaya koyması bakımından da öğretici ve esinleyici pratikler içerir. Örgütlü ve mücadeleci olunduğunda nasıl geleceğe güvenle bakıldığını; iyimserlik ve umudun, yoldaşlığı beslediğini, özgüveni güçlendirdiğini, akıcı ve anlaşılır bir üslupla ortaya koyar.

Devrimci pratiği hangi düzeyde olursa olsun yaşayanların kaleminden çıkan her tür çalışma, tarih ve tarih bilincine malzemedir. Devrimci pratiğin hizmetine sunulabilecek bu anlatılar, doğru bir anlayış ve yaklaşımla işlendikçe, dünü anlamanın, bugünü kavramanın ve geleceği örmenin olanaklarını biriktirir, ışığını parlak kılar. Geleceğin hareket noktası olan şimdiyi anlamlı yaşamada muazzam bir tecrübe, yaşama sevinci ve morali harmanlar.

Eline ve yüreğine sağlık Erdoğan Şenci!

- Veli Aydın

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi Mart-2017
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 432
Ölçü 13,5x19,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Erdoğan Şenci Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın