Spor ve Politika Meseleleri ve Analizi

Spor ve Politika Meseleleri ve Analizi

Yorum Ekle

%20

18,52 TL 23,15 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Kitap > Akademik
Yayınevi Beta Yayınevi
Yazar Barrie Houlihan
Matthew Nicholson
Russell Hoye
Çeviren Müslim Bakır
Cem Tınaz
Barkod 9786053333364
- +
Baskısı yok

Spor ve Politika Meseleleri ve Analizi

Spor, sosyal ve ekonomik boyutları olan, ülkeler açısından çok önemli bir alandır. Bu alana verilen önemin en belirgin nedenlerinden birisi, özellikle gelişmiş ülkelerde sporun, kuvvetli bir kültürel değer olmasından kaynaklanmaktadır. Bu ülkelerde spor, bir kamu hizmeti olmanın yanı sıra refahı sağlama ve ekonomik aktiviteyi artırma aracı olarak kullanılmaktadır.

Sosyal ve ekonomik hayatta önemli yeri olan sporun ve sporla ilgili alanlara tahsis edilmiş olan kıt kaynakların, etkin ve verimli kullanılmasının, ülkelerin iyi yönetildiğinin dikkate değer bir göstergesi olarak kabul edilmesi mümkündür. Devlet yöneticileri, spor politikası kapsamında; elit sporun gelişimi, dopingin önlenmesi veya ilaç kontrolü kitlelerin spora katılımı ve toplum spor sistemi kapasitesinin artırılması hususlarında ayrıca, düzenleyici müdahaleler kapsamında ise; örgütsel uygulamalar, spor aktiviteleri, sporun üyelerinin korunması sporla ilgili bahis ve şans oyunları, spor yayınları ve spor programları ve beden eğitimi hususlarına politik kararlar almak durumundadır.

Spor ve Politika Meseleleri ve Analizi kitabı, genel geçer spor politikası (örneğin seçkin sporların gelişimi, sporda doping yapılmaması, kitlelerin katılımının artması ve spor sistemleri için kapasite yaratılması) analizinin dışına çıkarak sporda devletin rolünü açıklamaktadır. Spora yapılan hükümet müdahalesi alanlarını analitik olarak ele alan ve örnek oluşturan ülkelerdeki uygulamaları karşılaştırmalı ve ayrıntılı olarak sunan kapsamlı bir kitaptır. Elsevier'in dünya çapında üne sahip "Spor Yönetim Serisi" içinde yer alan ve bir referans niteliği taşıyan bu kitap, sporla ilgilenen herkesin yanı sıra özellikle spor yönetimi disiplininde çalışmalarını sürdüren Lisans ve Lisansüstü öğrencileriyle birlikte akademisyen ve uygulamacılar için pek çok yönden son derece yararlı olacaktır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Haziran-2015
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 252
Orjinal Adı Sport and Policy
Ölçü 15,5x23,5 cm
Çeviren Müslim Bakır
Cem Tınaz
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Barrie Houlihan Kitapları

Matthew Nicholson Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >