Sosyal Bilimlerde Güncel Araştırmalar ve Yaklaşımlar

Sosyal Bilimlerde Güncel Araştırmalar ve Yaklaşımlar

Yorum Ekle

%22

38,22 TL 49,00 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Kitap > Akademik
Yayınevi Gece Akademi
Yazar Kolektif
Barkod 9786052885376
Tedarik Süresi 10 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Sosyal Bilimlerde Güncel Araştırmalar ve Yaklaşımlar

Kümülatif bir karaktere sahip olan bilimsel bilgi, uzun yıllara yayılmış çalışmalar neticesinde, ustalaşmış bir bakış açısının ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu özelliğiyle bilimsel bilgi; geçmişten geleceğe rasyonel ve kamusal düşünme biçiminin sonucunu içeren bir bilgi türüdür.

Bilimsel bilgi üretilen alanlardan biri olan sosyal bilimler geleneği de bu anlamda, alana yönelik yazın ve tartışmaların bulunduğu mecralara ihtiyaç duyar. Söz konusu mecraların başında üniversite çevresinde üretilen akademik yazınlar gelmektedir. Kitaplar, dergiler, makaleler vb. yazın öğeleri, akademik bilginin üretildiği ve içerisinden geldiği kümülatif bilgiye katkı sağladığı platformlardır.

Bu çalışma, farklı disiplinlerden bir araya gelen akademisyenlerin, uzmanı oldukları sosyal bilimler alanlarına yönelik katkılarını akademik literatüre eklemeyi ve yeni araştırmalar konusunda fikir vermeyi amaçlamaktadır. Bu çerçevede “Sosyal Bilimlerde Güncel Araştırmalar Ve Yaklaşımlar” kitabında; Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sosyoloji, Hukuk, Radyo-TV-Sinema, İşletme, Turizm ana bilim dallarında yazılmış nitelikli bilimsel makalelere yer verilmiştir. Tüm okuyuculara ve araştırmacılara faydalı olmasını temenni ederiz.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri Ankara
Yayın Tarihi Ağustos-2018
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 395
Ölçü 13,5x21 cm
Editör Salih Batal
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Kolektif Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın