Son Yok

Çok Satan

Son Yok

Yorum Ekle (12)

59,15 TL

150 TL üzeri kargo bedava!

Kategori İnsan ve Toplum > Kişisel Gelişim
Yayınevi Okuyan Us Yayınları
Yazar Ayşegül Ekinci
Barkod 9786257344005
Tedarik Süresi 5 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Son Yok

Bir ölüm hikayesi.

Yaşanmış bir hikaye.

İki kardeşin hayata ve ölüme dair çarpıcı, duygusal yolculuğu.

Her yaşanmışlığın bir hikayesi, hatta birden fazla hikayesi vardır ama bu aynı zamanda bir “gidiş”, bir “ayrılış” hikayesi. Birbirine bağlı, sıradışı iki kardeşten birinin aniden hastalanması ve komaya girmesiyle başlayan, tasavvuf öğeleriyle dolu mistik yolculukları. Yazar, anevrizma geçirip komaya giren doktor ağabeyi hayata tutunsun diye onunla düşünce yoluyla iletişime girer. Akrabalar, yaşanmışlıklar ve anılarla dolu bir hastane süreci boyunca ağabeyiyle kelimeler olmadan konuşacaktır.

İki kardeşin arasındaki iletişim öncesinden de güçlüdür artık. Kardeşinin bir şekilde kendisini duyduğunu hisseden yazarın ona güç vermek için şimdiye kadar kullanmadığı sevgi diline ihtiyacı vardır. Komada yatan ağabeyine anbean kendisine ne olduğunu anlatır. Ona kimi zaman çocukluk anılarını, kimi zaman paylaşmadığı duyguları, kimi zaman da geçmişte öfkesine hatta egosuna yenik düştüğü anları anlatacaktır.

Yazar Ayşegül Ekinci, Türk basınını uzun yıllardır yurtdışında başarıyla temsil eden bir gazeteci. Guantanamo Askeri Üssü’ne giren dünyadaki ilk kadın gazeteci, aynı zamanda savaş muhabiri. Afganistan, Pakistan gibi iç savaş olan bölgelerde habercilik yapan deneyimli ve korkusuz bir haberci. Ve aynı zamanda enerji, ruh ve fizik bedende yirmi yılı aşan bir süredir çalışmalar yapan bir şifacı, eğitimci.

Sana Söyleyeceğim Çok Şey Var SON YOK, hayatı korkusuzca deneyimleyen kadın gazetecinin yarın kaygısı olmadan, ölüm kavramını düşünmeden yaşadığı hareketli hayatının nasıl değiştiğini anlatıyor. Doktor ağabeyinin ansızın hastalanmasıyla kendi içselinde ve yakın çevresiyle yaşadığı dinamikler kitapta bütün çarpıcılığıyla veriliyor. Ekinci hikayesini anlatırken ağabeyini kaybetme gerçeğiyle karşı karşıya kaldığında varlığının derinliklerinde aradığı cevapları ve yaşam analizlerini tüm samimiyetiyle ortaya koyuyor.

Ve araştırmacı gazeteci olan yazarın, ağabeyinin ölümüyle ve sonrasında yaşadığı çarpıcı, mistik, olağanüstü olaylar onu “ölüm ve doğum” arasındaki ilişkiye dair yeni bir deneyim yaşamasına neden oluyor: “Sevginin” tek gerçeklik olduğu ve ölümün insan zekasının algıladığı manada bitiş olmadığı...

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi Şubat-2021
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 464
Ölçü 13,5x19,5 cm
Editör Meltem Türkeri
 • Harika

  Ayşe Kaya - 06.03.2021 11:36

  Okurken kendinizden bir şeyler bulabileceğiniz, hayata farklı bakış açısıyla bakabileceğiniz hatta elinizden düşüremeyeceğiniz çok güzel bir kitap.

 • Beğeni

  Damla Yıldırım - 12.03.2021 22:22

  Okuduğum en iyi kişisel gelişim kitabıydı. Sizde hayata farklı bir yönden bakmak isterseniz bu kitap kütüphanenizde yer almayı kesinlikle hak ediyor.

 • Çok iyi

  Beyza Güneş - 12.03.2021 22:27

  Kitabı bugün almama rağmen hemen bitirdim. Olayları sanki ben yaşıyormuşçasına etkilendim. Bu kadar güzel bir kitap yazıp biz okurlarınıza ulaştığınız ve bizim hayatımıza dokunduğunuz için teşekkürler Ayşegül Ekinci.

 • Tavsiyemdir...

  Merve Kurt - 14.03.2021 23:05

  Gerçekten bilinçlendiren ve kendini sorgulama yoluna götüren bir kitap. Yazarın yazdıkları hayatıma dokundu.Yazarın akıcı dili çok hoşuma gitti. Kesinlikle okumalısınız.

 • Çok beğendim

  Hakan Kartal - 14.03.2021 23:15

  Muhakkak okunmalı, çok şey kazandırıyor. Umarım böyle güzel ve etkileyici bir kitabın yazarıyla tanışma şansım olur.

 • Muhteşem

  Güneş Atakan - 23.03.2021 22:31

  Bu kadar başarılı bir gazetecinin kaleminden çıkmış muhteşem bir kitap. Okudukça ya sonrasında neler olacak dedirten aynı zamanda insanı geliştiren çok değerli bir kitap. Okumanızı tavsiye ederim.

 • Tavsiye ediyorum.

  Güneş Atakan - 23.03.2021 22:36

  Kitabın akıcı bir dille yazılması ve insanı geliştiren, öğreten bir yanı olması çok güzeldi. Böyle bir kitap okuyunca not almamak kaçınılmaz oldu. Okumanızı tavsiye ediyorum.

 • Başucu kitabım

  Atakan Mert - 23.03.2021 22:52

  Yazarın da dediği gibi mucizeyi dışarıda değil içeride aramalıyız. Bu kitapta benim mucizem oldu. Hayatımı değiştirdi. Okumaktan zevk aldığım samimi üslubuna bayıldığım çok güzel bir kitap.

 • Çok etkileyici

  Feride Üstün - 23.03.2021 23:01

  Kitap Kardeşlik duygusunun ne kadar değerli bir duygu olduğunu bana tekrardan hatırlattı. Okurken çok duygulandım.Yol gösterici harika bir kitaptı. Okumalı, okutulmalı...

 • İnanılmaz :)

  Murat Bal - 20.04.2021 19:47

  İçinde bulunduğumuz bu kötü dönemde, kitap beni ellerimden tutup aydınlığa ulaştırdı, ayağa kaldırdı.Bazı şeylerin farkına varmamı sağladı. Tekrar tekrar okumak istediğim, kitaplığımda en güzel köşeyi kaptı bile. Mutlaka okumalısınız.

 • Tavsiyemdir

  Ayşen Bilge - 20.04.2021 20:03

  Kitap tek kelime ile mükemmel. Sonunda kendimi buldum. Anlatım tarzı çok doğaldı. Bir okur olarak kitabın beni içine çekmesi çok önemli. Bu kitapla beraber iç yolculuğa çıktım. Okumanızı tavsiye ederim

 • Muhteşem

  Buket Güler - 20.04.2021 22:40

  Daha okumaya yeni başladım hiç bir kitaptan bu kadar etkilenmemiştim, her cümlesi çok doğru.Gercekten çok güzel eminim okuyan herkesin hayata bakış açısı değişir😊

 • En güzel keşif kitabı

  Feyza Gezgin - 20.04.2021 22:50

  İçsel yolculuğu ve kendini keşfetmenin en güzel yanını bu kitapla birlikte öğreneceksiniz. Aynı zamanda lütfen kitap bitmesin diye okumaya devam edebileceğiniz harika bir eser.

Ayşegül Ekinci Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >