Sohbetler

Sohbetler

Yorum Ekle

%33

33,50 TL 50,00 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori İslam > Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar
Yayınevi Şifa Yayınevi
Yazar Ebü'l Leys Semerkandi
Çeviren Muhammed Taha
Barkod 9786056196324
Tedarik Süresi 5 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Sohbetler

Ebü'l-Leys Es-Semerkandî (rah) ehl-i sünnet âlimlerinin büyüklerden olup Hanefî mezhebinin imâmlarındandır. Tefsîr, hadîs, kelâm, tasavvuf, ahlâk ve diğer ilimlerde yüksek derecelere sahip idi. 373/983 senesi Cemâziyelâhir ayında vefât etmiştir.

Ebü'l-Leys es-Semerkandî, Ebû Cafer Hinduvânî'nin talebesidir. İlim öğrenme icazet silsilesi, hocası yoluyla İmâm Ebû Yûsuf hazretlerine ulaşır. Ebü'l-Leys es-Semerkandî hazretlerinin, çeşitli ilimler hakkında yazdığı çok değerli eserleri vardır. En meşhûr eseri tercümesini sunduğumuz Tenbihü'l-Gâfilîn kitabıdır. Bu kitap vaaz ve nasîhatle ilgili olup, 54 bölümden meydana gelmiştir. 1040 târihinde Kâtip Çelebi tarafından Türkçeye tercümesi yapılmıştır.

Bu eserin tamamı İslâm ahlâkını anlatmakta olup, âyet-i kerîmeler ve hadîs-i şerîfler ile beraber, nasîhat ve hikmetli sözler ihtiva eden mükemmel bir ahlâk kitabıdır. Kitap, ihlâs konusuyla başlamaktadır. Daha sonra kabir azâbı kıyâmet günü, tövbe, ana-baba hakkı, akraba ziyâreti, komşu hakkı, gıybet, kibir, beş vakit namaz, mescidlere hürmet, Allah korkusu, duâ gibi birçok ahlâkî ve fıkhî konuları bölümler hâlinde ihtiva etmektedir.

İşte, elinizdeki eser Ebü'l-Leys'in en kıymetli eserlerinden biri olan Tenbîhü'l-Gâfilîn'in tercümesidir. Eseri tercüme ederken günümüz Türkçesini en iyi şekilde kullanmaya çalıştık.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltli
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi 2013
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 816
Ölçü 17x24,5 cm
Editör Ali Kaya
Çeviren Muhammed Taha
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Ebü'l Leys Semerkandi Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın