Siyasal İletişimde Devlet Bahçeli Modeli ve Bilge Liderlik

Siyasal İletişimde Devlet Bahçeli Modeli ve Bilge Liderlik

Yorum Ekle

%10

36,00 TL 40,00 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Politika Siyaset > Diğer
Yayınevi Berikan Yayınları
Yazar Bilgehan Gültekin
Tuba Gültekin
Barkod 9786057634061
Tedarik Süresi 7 iş günü
- +
SEPETE EKLE

Siyasal İletişimde Devlet Bahçeli Modeli ve Bilge Liderlik

Devlet Bahçeli, Türk siyasetinde karizmatik bir denge lideridir. Karizmatik liderliğini, sağduyu liderliği ile birleştirmiş ve kendine özgü bir model kurmuştur. Anlaşmazlıkların çözümünde, Devlet Bahçeli liderliği, Türk diplomasisi açısından da model kuran bir liderlik çizgisi geliştirmiş­tir. Devlet Bahçeli, Türk siyasetinde liderlik duruşu ile fark yaratmış ve siyasal ağırlığı rakipleri tarafından bile kabul edilmiştir. Milliyetçi Hare­ket Partisini ve kendisini Türk siyasetinde etkin ve kilit bir konuma yerleştirmiş ve güçlü liderliğini pekiştirmiştir.

Devlet Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisini Türk siyasal yaşamında, uzlaşı için kilit konuma getirmiştir. Önümüzdeki dönem için hem Türkiye'de hem dünyada, uzlaşı liderliği ile ilgili model ve yaklaşımlar, barış iletişimi ve barış diplomasisi açısından belirleyici olacaktır.

Devlet Bahçeli'nin siyasete yaptığı bilgelik vurgusunun önemli bileşeni olarak sorun çözme kapasitesi, karizmatik iletişim unsuru olarak değerlendirilmedir. Siyasette ihtiyaç duyulan bir liderlik özelliği olarak sorun çözme kapasitesi, çatışma ve kriz yönetiminin temelini kurmakta­dır. Devlet Bahçeli'nin sorun çözme kapasitesi, siyasal iletişim açısından bir ikna modelidir.

Siyasal öngörüsü ve birikimi, Devlet Bahçeli'nin sorun çözme kapasitesinin iki önemli özelliğidir. Siyasal birikimini; tecrübesi, donanımı, bilgi hâkimiyeti, siyasal hâkimiyeti, liderlik becerileri ve liderlik anlatısı oluşturmaktadır. Tüm bu özellikleri ile Devlet Bahçeli, Türk siyasetini belirleyen ve dengeleyen bir birikime sahiptir. Belirleyici birikim, siyasal dengeleri değiştirebilme gücüdür. Bu açıdan Devlet Bahçeli, Türkiye'deki siyasal dengeleri, uzlaşı ve diyalog yönünde değiştirebilen bir liderdir. Siyasetteki belirleyicilik gücü, bir Devlet Bahçeli karizmasıdır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi Mayıs-2021
Baskı Sayısı 2. Baskı
Sayfa Sayısı 272
Ölçü 14x24 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Bilgehan Gültekin Kitapları

Tuba Gültekin Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >