Sınav Kaygısını Yenmek için 16 Etkin Uygulama

Sınav Kaygısını Yenmek için 16 Etkin Uygulama

Yorum Ekle

14,00 TL

150 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Psikoloji > Başvuru Kitapları
Yayınevi Cinius Yayınları
Yazar Uğur Biçer
Barkod 9786053231578
- +
Baskısı yok

Sınav Kaygısını Yenmek için 16 Etkin Uygulama

'Sınav’ bazılarımız bu kelimeyi okuduğunda bile biraz kaygılanabilir. Birilerinin başarımızı test edeceği ve bizi buna göre değerlendireceği düşüncesi insana hoş şeyler hissettirmese gerek.

Yaşımız ne olursa olsun eminim hepimizin hatıralarında bizi kaygılandıran bir sınav vardır. Sınavlar artık günümüz insanının vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Günümüzün rekabetçi dünyasında insanların başarması gereken sınavların sayısı artmış, buna bağlı olarak bu sınavlardan alması gereken puanlar da yukarı seviyelere çıkmıştır. Aynı zamanda günümüzde insanlar çok erken yaşlarda sınavla yüzleşmektedir. Artık sınav sonuçları hayatımızı tamamen şekillendiren bir öneme kavuşmuştur.

Günümüzde sınavlara verilen bu önem bir kavramı da ortaya çıkarmıştır: ‘Sınav Kaygısı’
Bu kaygı sınavda insanın var olan performansını olumsuz etkileyip, istenilen sonucun alınmasına engel olacak kadar güçlü olabilmektedir.

Bu kitabın yazım amacı; sınav kaygısını tanımak ve anlaşılır, etkili, uygulanabilir yöntemlerle bizim için sorun olmaktan çıkarmaktır. Bu kitap, amacını bütün dünyada kaygı ile baş etme üzerine çok etkili olmuş bilişsel ve davranışçı terapi tekniklerinden yararlanarak sağlamaya çalışmaktadır.

Kitaptaki uygulamalar, sınav kaygısından şikayetçi birçok öğrenci üzerinde denenmiş ve sınav kaygısının azaltılmasında etkili olduğu görülmüştür. Uygulamaların yararlı olabilmesi için uygulamaları istenilen şekilde ve sırada yapmak gerekmektedir. Kitaptaki uygulamalar sınav kaygısının hatta diğer kaygı bozukluklarının olumsuz etkilediği her yaştan kişinin yararlanabileceği özelliktedir.

Kitabın senin için de faydalı olması dileğiyle.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri İstanbul
Yayın Tarihi Mart-2015
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 112
Ölçü 16x23 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Uğur Biçer Kitapları

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın

< !--END Criteo Product Tag-- >