Şeytanın Dna’sı

Şeytanın Dna’sı

Yorum Ekle

%35

9,03 TL 13,89 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori İslam > Araştırma-İnceleme
Yayınevi İkinci Adam Yayınları
Yazar Cemal İçtüzer
Barkod 9786051280059
- +
Baskısı yok

Şeytanın Dna’sı

Bütün günahların işlenmesinin temelinde dünya sevgisi yatar. Dünya sevgisinin temelinde de iki delik yatar.

İnsanın yaratılış amacı Allah'ın kendi gücünü görmekten ibaret olup, ancak insanın yaratılış amacından gaflete düşerek, yaşam gayesini ve amacını iki delik için yaşaması ve bunu yaratılış amacının önüne geçirmesi dünya kuruldu kurululalı Mevlâ'nın kurmuş olduğu sistemin her devirde bozulmasına sebebiyet vermiş ve yine Mevlâ'nın göndermiş olduğu dini bu amaca uydurmak çabası, insanların yaratılış amacıyla yaşama amacı arasında ve anlayışında derin çelişkilere ve uçurumlara yol açmıştır ve de yaşam sistem entegresinin bozulmasına sebebiyet vermiştir.

Yaradan yaratmış olduğu kâinatta en değerli varlık olan insanın geçici bir süre altı bin yılda yarattığı ve dizayn etmiş olduğu yeryüzü cennetine yerleştirmiş ve bu yeryüzü cennetinden daha mükemmel bir cennet yaratma hazırlığı ve o mükemmel cennetin tamamlanacağı süreye kadar geçici ikametkahı olan dünya yeryüzünde bir eleme ve hak kazanma sınavı yaparak orayı gerçekten layık olan kullarına atfetmiştir.

Nitekim Mevlâ her devirde kullarına Peygamberler ve kitaplar aracılığı ile gerçek cenneti ve gerçek hayatın nasıl kazanılacağı hususunu bilgilendirerek, özetle şöyle demiştir.

"Ey benim! sıfatlarımdan sıfat, yeteneklerimden yetenek, ilmimden ilim, verdiğim ve bu vermiş olduğum değerlerimden dolayı değer verdiğim kullarım;
Hoşunuza giden yeryüzü cennetinde amacınız yaşam mecburiyeti olan iki delik olmasın. Mücadele ve kazanma amacınız bu iki deliği doyurmak değil, zaten ben size bunu vermekle kendimi mükellef kıldım. Sizin asli amacınız o hoşunuza giden bağlanıp kaldığınız dünya sevgisinden ve onun yaşam güzelliğinden, sizin tahmin edemeyeceğiniz bin kat ziyadede olan Allah sevgisi ve onun mükâfatı olan gerçek cennet hayatını kazanmak asli amacınız olsun.

Ümit ediyorum ki bunu aklederek kurtuluşa eresiniz."

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 379
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Cemal İçtüzer Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın