Sermaye Piyasası - Temel Konular

Sermaye Piyasası - Temel Konular

Yorum Ekle

%5

33,25 TL 35,00 TL

75 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Kitap > Akademik
Yayınevi Ekin Basım Yayın - Akademik Kitaplar
Yazar Ali Ceylan
Turhan Korkmaz
Barkod 9786257983761
Tedarik Süresi 10 iş günü
- +
SEPETE EKLE
Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri TÜRKİYE
Yayın Tarihi Şubat-2020
Baskı Sayısı 3. Baskı
Sayfa Sayısı 336
Ölçü 16,5x23,5

Sermaye Piyasası - Temel Konular

Sermaye Piyasası Temel Konular kitabımızın ilk basımında finansal piyasaları, kurumları ve araçları detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık. Bu konulardaki bilgilerin açık, doğru, öz, bilimsel, anlaşılır ve güncel olması için çok büyük özen gösterdik.

Türk sermaye piyasasındaki en son değişikliklere geniş yer verdik. İnanıyoruz ki bu kitabı okuyan kişiler sermaye piyasası ile ilgili olarak finansal piyasalar, finansal kurumlar ve finansal araçlar konusunda iyi seviyede bilgi sahibi olacaklardır. Böylece kitabın yazarları olarak bizler de ülkemiz açısından gelecek yıllarda çok daha önemli bir piyasa haline gelecek olan sermaye piyasasının anlaşılmasına ve gelişmesine katkıda bulunmakta mutlu olacağız.

Bu kitapta para piyasasından sermaye piyasasına, türev piyasalardan forex piyasasına kadar olan gelişimi çok fazla ayrıntıya girmeden okuyucularımıza anlatmaya çalıştık.

Özellikle sermaye piyasamız üzerinde ayrıntılı olarak durduk. Çünkü sermaye piyasamız geliştikçe, tasarrufların, halka açılan şirketlerin, finansal kurumların, finansal araçların ve ülkemizin büyüme hızının artacağına inanıyoruz.

Bu kitabı okuyan değerli okuyucularımız BİST'i ve diğer finansal kurumları daha iyi tanıyacaklar. Küçük tasarruflarla geleceklerine nasıl yatırım yapabileceklerine karar verebilecekler.

Sermaye piyasası araçları ile kamunun ve özel sektörün nasıl finanse edildiğinin daha iyi anlaşılacağını tahmin ediyoruz. Sermaye piyasası araçlarının yalnız pay ve tahvillerden ibaret olmadığını, kamunun ve özel sektörün devamlı olarak yeni finansal ürünler ürettiğini açıklamaya çalıştık.

YORUMLAR

Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın