Serbest Zaman - Rekreasyon ve Serbest Zaman Eğitimi

Serbest Zaman - Rekreasyon ve Serbest Zaman Eğitimi

Yorum Ekle

%10

19,80 TL 22,00 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Kitap > Genel Konular
Yayınevi Nobel Akademik Yayıncılık
Yazar Sibel Arslan
Barkod 9786051336039
- +
Baskısı yok

Serbest Zaman - Rekreasyon ve Serbest Zaman Eğitimi

Teknoloji çağı, yaşamı kolaylaştıran yeniliklerle birlikte bireylerin ve toplumların yaşamına birçok sorun da getirdi. Çok sayıda işi başkalarına gerek duymadan yapabiliyor olmanın rahatlığı, antisosyal yaşam tarzına; daha kısa sürede daha az enerji harcamayı gerektiren aletler ve hızlı ulaşım olanakları; hareketsiz yaşama, obeziteye, fiziksel birçok sağlık sorununa neden oldu; kentlileşmenin sonucu olan yalnızlaşma ve yabancılaşma ise stres ve depresyon gibi psikolojik sorunlara yol açtı.

Yaşam kalitesini de olumsuz yönde etkileyen bu durumların getirdiği olumsuzlukla baş etmede hatta korunmada en uygun panzehir ise serbest zaman ve içinde gerçekleşen rekreasyon etkinlikleridir. Yaşamda önemli bir yer tutan serbest zaman, olumlu ya da olumsuz birçok davranışın yerleşebildiği bir zaman dilimidir. Olumsuz serbest zaman davranışlarını dışarıda bırakan, doğru bir serbest zaman yaşam tarzı geliştirebilmek için de serbest zaman rastlantılara bırakılmamalı ve bilinçli bir planlamanın öznesi olmalıdır.

Serbest zaman ve rekreasyon alanında farklı bir bakış açısıyla hazırlanan bu eserde serbest zaman ve rekreasyon kavramları yeni yönelimler dikkate alınarak tartışılmış daha sonra serbest zaman ve rekreasyonun yaşam kalitesine etkilerine vurgu yapılmıştır. Son olarak, yaşam boyu öğrenme ve yetişkin eğitimi bağlamında, serbest zaman eğitimi açıklanmaya çalışılmıştır.

Bir referans niteliği taşıyan bu eser, başta yetişkin eğitimciler olmak üzere, serbest zaman ve rekreasyonla ilgilenen tüm kesimler için, özellikle de rekreasyon alanına en büyük katkıyı sağlayan Beden Eğitimi ve Spor bölümleri için, önemli bir kaynak kitap olacaktır.

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 1. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Basım Yeri Ankara
Yayın Tarihi Eylül-2013
Baskı Sayısı 1. Baskı
Sayfa Sayısı 130
Ölçü 13,5x21,5 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Sibel Arslan Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın