Seçimler ve Değerler

Seçimler ve Değerler

Yorum Ekle

%21

10,97 TL 13,89 TL

100 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Sosyoloji > Siyaset Sosyolojisi
Yayınevi Serander Yayınları
Yazar Mustafa Yılmaz
Barkod 9789944374521
- +
Baskısı yok

Seçimler ve Değerler

“Özgürlük Türk halkının gözünde sadece bir sözcükten ibaret değildir.Adam yerine konma, karnı doyma, esaretten kurtulma” anlamlarıyla donatılmış bol meyve veren bir ağaçtır. Hem halkın susuzluğunu giderecek, hem de karnını doyuracaktır.

Demokratik yaşamın vazgeçilmezlerinden biri olan siyasal seçimlerde, seçmenin tercih ve kararlarının neye göre belirlendiği konusu, cevaplanması gereken önemli bir soru olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanların tercihlerinde ve kararlarında değerler, tutumlar, inançlar gibi pek çok faktör etkilidir. Bu bağlamda insanların her eylemi, her kararı ve her tercihi bir değere işaret eder.

Bu düşünceden yola çıkan ve değerlerin, siyasal kararlar üzerinde ne denli etkili olduğunu araştırmayı amaçlayan bu çalışmada, Türkiye’de sıklıkla uygulandığı gibi yakın tarihte yapılması planlanan bir seçime ilişkin niyetleri ve eğilimleri ölçmeye yönelik bir araştırma değil, gerçekleşmiş davranışın nedenlerini değerler çerçevesinde ele alarak siyasal tercihlerde etkili olan değer repertuarlarını ortaya çıkarmaya yönelik bir analiz yapılmıştır…

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 324
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Mustafa Yılmaz Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın