Savaş Yıllarında Aşk

Savaş Yıllarında Aşk

Yorum Ekle

%10

16,67 TL 18,52 TL

125 TL üzeri kargo bedava!

Kategori Edebiyat > Tarihsel Romanlar
Yayınevi İkon Kitap
Yazar Geraldine Brooks
Barkod 9786055698676
- +
Baskısı yok

Savaş Yıllarında Aşk

Geraldine Brooks, Pulitzer ödüllü kitabında ana karakter olarak Louisa May Alcott'un sevilen klasiği Küçük Kadınlar'dan, zor zamanlarda karısı ve kızlarını bırakıp giden baba karakteri olan Bay March'ı ele alarak Küçük Kadınlar'a farklı bir bakış açısı getirmiş ve İç Savaş yıllarında yaşanan yasak bir aşk, evlilik, cazibe, çekicilik ve acı üzerine kaleme aldığı bu eseriyle kurgulama üzerine ne kadar başarılı olduğunu ve kendisine verilen Pulizer ödülünü hak ettiğini göstermiştir.

Savaş Yıllarında Aşk, Küçük Kadınlar'daki March ailesinin iyimser çocuklarının hikayesine yetişkin boyutu katarak; savaşın ahlaki karmaşalarını, aşkı, aşırı idealizmle ve güçlü, yasak bir çekiciliğin cazibesiyle test edilen bir evliliği betimler. Mükemmel bir şekilde yazılmış, başka bir zamanın detaylarını derinleştiren ve tamamen özgün bir hikaye olan Savaş Yıllarında Aşk, Geraldine Brooks'un olağanüstü kurgusuyla okuyucusuyla kavuşuyor.

" İç Savaş'ın ızdıraplarına dayanan Savaş Yıllarında Aşk, Louisa May Alcatt'un Küçük Kadınlar'ındaki babayı anlatan ve zengin bir şekilde kurgulanan bir romandır. Geraldine Brooks, usta bir şekilde aşk ve evlilik acısıyla ve unutulmaz bir adamın zihni ve yüreğindeki savaşın gücüyle tamamen yeni bir hikaye dokurken, okuyucuyu March ailesinin tanıdık anılarıyla umutlandırıyor."
-Sue Monk Kidd, Arıların Gizli Yaşamı romanının yazarı-

"Savaş Yıllarında Aşk, dikkatli bir araştırmayla göze çarpıyor, ancak romanın asıl gücü insanların bir felaketle nasıl değiştiği hakkındaki derin, kurgusal bağlantısıdır."
-The New Yorker-

"Etkileyici bir şekilde betimlenmiş... Brooks'un yarattığı portre bize çok benzeyen ancak çok mesafeli, korku ve kederin tuzağına düşmüş ama kimilerinin cesur ve hatta hala umut edebilmeleri için isteyebileceğimiz kadar içtendir."
-Los Angeles Times-

"Savaş Yıllarında Aşk, gazetecilik detaylarının birikimlerini, doğal anlatı yeteneğiyle birleştiren sarsıcı bir kurgusal çıkış kitabıdır."
-The Guardian-

Dil Türkçe
Kâğıt Cinsi 2. Hamur
Cilt Tipi Ciltsiz
Sayfa Sayısı 396
Ölçü 13,5x20 cm
  • Bu ürüne henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz...

Geraldine Brooks Kitapları

Bu Ürünü Alanlar Bunları da Aldı

Birlikte Bakılan Ürünler

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın